בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשבר באוקראינה מחריף 
 
 כוחות הביטחון נקראו להגן על לשכת הנשיא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בעקבות הטענות על זיוף הבחירות, יצאו 200 אלף איש לכיוון לשכת הנשיא, בטענה שהבחירות זויפו. הצבא נקרא להגן על לשכת הנשיא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממונה על יחסי החוץ של האיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר היום (רביעי) כי לא ניתן לשלול את האפשרות שאוקראינה תסבול מ"התפרצות אלימה". סולאנה התייחס בדבריו לטענות על זיוף תוצאות הבחירות באוקראינה.

לא רק סולאנה מודאג. החשש מפריצת אלימות במדינה השסועה רק גבר כאשר טרח שר ההגנה האוקראיני, אולקסנדר קוזמוק, לומר היום כי "אין תנועות לא מתוכננות של חיילים או ציוד צבאי, ולא יהיו כאלה בעתיד". שר ההגנה התייחס ל"שמועות ואמירות פרובוקטיביות", אולם לא ציין אילו אמירות ומי אמר אותן.

בתוך כך, סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" דיווחה כי אתמול הושבע מנהיג האופוזיציה באוקראינה, ויקטור יושצ'נקו, "באופן סמלי" לנשיאות. זאת למרות שוועדת הבחירות המרכזית הודיעה כי הוא הפסיד.

200 אלף איש, התומכים ביושצ'נקו, יצאו לכיוון לשכת הנשיא בקייב, בירת אוקראינה, כדי למחות על "זיוף הבחירות". בתגובה להפגנה של תומכי יושצ'נקו, הגיעו כוחות הצבא ללשכת הנשיא, ותפסו עמדות סביבה.

פקחים מערביים חיזקו את טענותיו של יושצ'נקו על זיוף הבחירות. לדבריהם, הבחירות לא עמדו בקריטריונים דמוקרטיים. מוושינגטון פנו לוועדת הבחירות באוקראינה, וביקשו מהם לא לאשר באופן רשמי את התוצאות, לפיהן ראש הממשלה הנוכחי, ויקטור ינוקוביץ', זכה בבחירות.

נשיא המדינה, ליאוניד קוצ'מה, פרסם הודעה בטלוויזיה בה הוא מזהיר מפני התוצאות המסוכנות של ההפגנה. קוצ'מה קרא למשא ומתן כדרך לפיתרון המשבר. בכיר באופוזיציה, שהתראיין לסוכנות הידיעות הרוסית, הודיע כי האופוזיציה החליטה לקבל את הצעתו של הנשיא היוצא. עם זאת, הבכיר לא אמר מתי יתקיימו השיחות.

בתוך כך, ארבעה דיפלומטים אוקראינים, השוהים בוושינגטון, פרסמו הצהרה בה הם מגנים את האופן בו בוצעו הבחירות במדינה. "המצביעים היו חשופים לאיומים, טרור והונאה. איננו יכולים לשבת בצד ולראות את עתיד מדינתנו נקבר יחד עם עתידם של ילדינו", לשון ההודעה. מחלקת המדינה האמריקנית זימנה את שגריר רוסיה בוושינגטון בכדי לדון במשבר הנוכחי באוקראינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by