בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אסד: לחדש המו"מ ללא תנאים מוקדמים 
 
 מוכן לחדש המשא ומתן. אסד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ישראל סירבה היום להצעתו של נשיא סוריה, לחידוש המשא ומתן. משרד החוץ: אסד אינו יכול לחתור לשלום בשעה שהוא נותן מחסה לחיזבאללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סוריה, בשאר אסד, מוכן לחידוש שיחות השלום עם ישראל - ללא תנאים מוקדמים. כך אומר היום (רביעי) שליח האו"ם למזרח התיכון, טריה לארסן. את הדברים אמר לארסן בתום פגישתו בדמשק, עם אסד ועם שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע.

"הנשיא אסד אישר בפני היום כי ידו מושטת לממשלת ישראל, וכי הוא מוכן לשוב לשולחן הדיונים ללא כל תנאים", אמר לארסן. עם זאת, סירב לפרט, ואמר "איני יכול לדבר בשם הנשיא. רק העברתי כלשונו את המסר שקיבלתי מהנשיא היום. זו עמדתו של הנשיא זה זמן, והוא רק אישר אותה בפני שוב".

בישראל, לעומת זאת, לא מיהרו להיענות להצעתו של אסד. לאחר דברי לארסן פירסם משרד החוץ תגובה רשמית, לפיה דברי אסד אינם חדשים, ו"הבעיה עם סוריה היא לא הצהרותיה, אלא מעשיה בשטח".

המשרד גינה את הצעותיו של אסד לחידוש המשא ומתן, בזמן שסוריה תומכת בארגון חיזבאללה. שר החוץ, סילבן שלום, הבהיר הבוקר כי ישראל לא תיכנס למשא ומתן עם סוריה כל עוד תומכת סוריה בארגוני טרור ונותנת להם מחסה.
 

"לא נקבל יד מגואלת בדם ישראלים"

 
לעמדת משרד החוץ הצטרף יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, שאמר כי "אנחנו מוכנים כמובן לקבל את היד המושטת מדמשק, ובתנאי שתהיה זו יד נקיה, ולא מגואלת בדם של ישראלים", סלומיאנסקי והוסיף ואמר כי "אסד, שמארח בדמשק טרוריסטים, צריך קודם כל לסלק את כל קיני הטרור מדמשק, וכשיוכיח שידיו באמת נקיות, נושיט לו יד בחזרה".

בתגובה לדברי משרד החוץ אמר הערב יו"ר סיעת יחד, יוסי ביילין, כי במידה ויסרב ראש הממשלה, אריאל שרון, לפתוח במשא ומתן עם סוריה, ייטול על עצמו "אחריות גדולה ממידותיו". שרון, אומר ביילין, "אינו רשאי שלא להיענות לנכונותו של הנשיא אסד לפתוח במו"מ עם ישראל. אם יסרב לכך, יהיה ראש הממשלה הראשון העושה זאת, והוא יקח בכך על עצמו אחריות כבדה ביותר".

גם ח"כ רן כהן אמר כי "אסור לישראל לפספס הזדמנות נוספת לשלום עם סוריה". לדבריו, "פעם אחר פעם מתקבלים איתותים מכיוון בשאר אסד, וחוסר האמון מצד ישראל מעכב את השלום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by