בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האולטימטום של שינוי: צירוף העבודה או בחירות 
 
 ``לא יכולים לבגוד בבוחרים שלנו``. לפיד (לעמ - עמוס בן גרשון)   
 
חדשות נענע

לפיד הודיע לשרון כי שינוי אינה מוכנה לעסקה עם יהדות התורה, לפיה זו תצביע בעד התקציב תמורת העברת מיליונים לחרדים, ואיים בפרישה מהממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר סיעת שינוי, השר יוסף לפיד, הודיע אתמול (רביעי) לראש הממשלה, אריאל שרון, כי שינוי אינה מוכנה לעיסקה עם סיעת יהדות התורה לפיה זו תתמוך בתקציב אם יועברו מאות מיליוני שקלים לחרדים. לפיד הודיע כי על ראש הממשלה לפעול להקמת ממשלת אחדות עם מפלגת "העבודה", ואם הוא אינו מצליח בכך עליו ללכת לבחירות.

בלשכת שרון ובאוצר מנסים להשיג את תמיכתן של יהדות התורה והמפד"ל בתקציב 2005, שאמור להעלות להצבעה בקריאה ראשונה כבר בשבוע הבא. בשינוי אינם מוכנים לעיסקה עם הסיעה החרדית, והצהירו כי הם יפרשו מהממשלה במקרה והעסקה תתבצע.

"אנחנו לא יכולים לבגוד בבוחרים שלנו ולא נסכים להעברה מחודשת של תקציבים לחרדים אחרי שהצלחנו להוריד אותם", אמר אתמול לפיד, "יש לנו הבטחה שלא סוגרים עם החרדים מאחרי גבנו".

עם זאת, בסביבת שרון לא מודאגים. "אם שינוי רוצים ללכת לבחירות ולהיות אלה שטירפדו את ההתנתקות - הם יישארו עם שישה מנדטים", אמרו בלשכת ראש הממשלה. "אנחנו מציעים לשינוי לא להתעסק באולטימטומים", אמרו מקורבי שרון. לדבריהם, פרישת שינוי מהממשלה תקל על שרון להוסיף את ש"ס והעבודה לקואליציה, הרכב המקובל על מרבית חברי הכנסת מהליכוד.

לדברי בכירים בלשכת שרון, הצהרתו של יו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס (עבודה), כי מפלגתו אינה מתכוונת לספק עוד רשת ביטחון לממשלה, גרמה ליהדות התורה "להעלות את המחיר", ולכן מתעכב הסיכום עמם. ח"כ אברהם רביץ מיהדות התורה אמר אמש כי "יש סיכוי שאם המשא ומתן יצליח אכן אנו נצביע בעד התקציב". לדבריו, המשא ומתן נמצא בשלביו האחרונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by