בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילי צה"ל מציגים: השפלה מול המצלמות 
 
 מתוך הווידאו (מחסום ווטש)   
 
חדשות נענע

חיילים ליד שכם אילצו פלסטיני לנגן לפניהם בכינור, כתנאי למעבר במחסום. מתנדבת מחסום ווטש צילמה הכל בווידאו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין וחיילים הורו לפני כשבועיים לצעיר פלסטיני לנגן בפניהם בכינור במחסום בית איבא שליד שכם. הצעיר אולץ לנגן, כשמאחוריו משתרך תור ארוך של תושבים. מתנדבת של ארגון "מחסום ווטש" צילמה את האירוע. התלונה נבדקה בידי מפקד החטיבה. מצה"ל נמסר כי החיילים הועמדו על חומרת מעשיהם. גורם צבאי אמר אתמול (רביעי) כי החייל נהג בחוסר רגישות, אולם לא התכוון להשפיל את הפלסטיני.

לסרטון הווידאו שמתעד את המקרה >

לדברי המתנדבת, הורית הרמן-פלד, ב-9 בנובמבר הגיע אל ראש התור פלסטיני, שנשא נרתיק של כינור. החייל במחסום דרש מהפלסטיני לפתוק את הנרתיק ולהוציא את הכינור, כנראה כדי לוודא שלא מדובר במטען חבלה. לאחר מכן, הורה החייל לצעיר לנגן לפניו. הפלסטיני ניגן.

מארגון מחסום ווטש נמסר כי זו אינה הפעם הראשונה מאלצים חיילים פלסטינים לנגן. לפני כשבועיים דיווחה מתנדבת אחרת בארגון כי פלסטיני אולץ לנגן במחסום באזור ירושלים. לדברי הרמן-פלד, הטריד אותה, כבת לניצולי שואה, שחייל יהודי דורש מפלסטיני לנגן לפניו.

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר בטיפול חסר רגישות של החיילים במחסום, המתמודדים עם מציאות מורכבת ומסוכנת. צה"ל עושה וממשיך לעשות ככל אשר ביכולתו לשפר את המציאות במחסומים". "האירוע נבדק על ידי הדרג הפיקודי הבכיר. אירועים חמורים כאלה מחדדים את הצורך להמשיך ולפעול להטמעת המסר", הוסיפו בדובר צה"ל.

בחודשים האחרונים מתגברים הדיווחים על אלימות חיילים במחסומים. הרג הילדה הפלסטינית בת ה-13, אימאן אל המס, הוא רק אחד המקרים. לפני כחודשיים אילצה קבוצת שוטרי מג"ב פלסטיני לשתות שתן עד שהתעלף. במקרה אחר, נעצרו חמישה שוטרי מג"ב בחשד כי היכו פלסטינים, שפכו שתן על פניהם וכיבו בדלי סיגריות על גופם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by