בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אין כמו אמא  
 
 שפת הוד מלכותה. הוד מלכותה המלכה אליזבת` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סקר שנערך בקרב אזרחי 102 מדינות שאינן דוברות אנגלית קבע כי אמא היא המילה היפה ביותר בשפה האנגלית. עוד ברשימה: שיהוק, נצנוץ ואופס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמא (Mother) היא המילה היפה ביותר בשפה האנגלית. כך קבעו 40 אלף אנשים מ-102 מדינות שאינן דוברות אנגלית, שנתבקשו לדרג את המילים היפות ביותר בשפה. את הסקר יזמה הקונסוליה הבריטית לרגל חגיגות 70 שנות קיומה. המילה אבא (Father) לא נכנסה לרשימה.

אחרי אמא בחמישיה הראשונה מדורגות גם המילים תשוקה (Passion), חיוך (Smile), אהבה (Love), נצח (Eternity). המילים פנטסטי (Fantastic), גורל (Destiny), חירות (Liberty) ושלווה (Tranquility) משלימות את העשיריה הראשונה.

הקונסוליה הבריטית מקדמת לימודי אנגלית ברחבי העולם וכ-500 אלף אנשים לומדים דרכה את השפה מדי שנה. בעקבות פרסום נתוני הסקר אמר דובר הקונסוליה הבריטית כי "זה נהדר שהמילים שנכנסו לסקר הן כה חיוביות".

בעוד שהעשירייה הראשונה שבחרו הנסקרים היא מופת לתוכן חיובי המתבטא בשפה, בין שאר המילים שנכנסו לרשימת 70 המילים היפות, נמצאו גם כמה מילים שפשוט נשמעות טוב באנגלית. בין אלה נמצאות המילים סוכרייה על מקל (Lollipop), נעלי אצבע/סלטה לאחור (Flip Flop), נצנוץ (Twinkle), שיהוק (Hiccup) בלילה (Hodgepodge) ואופס (Whoops)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by