בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האופוזיציה נערכת להשבית את אוקראינה 
 
 המשטרה האוקראינית שומרת על הכניסה ללשכת הנשיא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נשיא המדינה כינה את השביתה "ניסיון הפיכה". "מלחמת אזרחים עשוייה להפוך למציאות", אמר. ארה"ב: על אוקראינה לתקן הזיופים בבחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיג האופוזיציה באוקראינה, הפרו-מערבי ויקטור יושצ'נקו שהפסיד בבחירות במדינה, קרא אמש (רביעי) ל"שביתה פוליטית-לאומית" במדינה. זאת לאחר שוועדת הבחירות המרכזית הכריזה כי ראש הממשלה, ויקטור ינוקביץ', שנתמך על ידי רוסיה, ניצח בבחירות.

פעילי האופוזיציה מנסים היום לגרום להשבתה מקיפה של המפעלים, בתי הספר והתחבורה הציבורית במדינה. נשיא אוקראינה, ליאוניד קוצ'מה, כינה את השביתה המתוכננת "ניסיון הפיכה". לדבריו, "מלחמת אזרחים עשוייה להפוך למציאות בתקופה הנוכחית".

אלפי מפגינים ממשיכים היום למלא את הכיכר המרכזית בבירת המדינה קייב, זה היום הרביעי ברציפות, במחאה על זיוף תוצאות הבחירות, לדבריהם. מנהיגי האופוזיציה במדינה נערכים לשביתה כללית.

פאוול: תוצאות הבחירות אינן לגיטימיות

ארצות הברית הודיעה אמש כי היא לא מקבלת את תוצאות הבחירות במדינה. מהבית הלבן נמסר כי יחסי ארצות הברית עם אוקראינה ייפגעו אם השלטונות לא יתקנו את הזיופים במערכת הבחירות.

"איננו יכולים לקבל את תוצאות הבחירות כלגיטימיות משום שהן אינן עומדות בסטנדרטים בינלאומיים", אמר מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול. לדבריו, אם אוקראינה לא תתקן את הזיופים בבחירות "יהיו לכך השלכות".

מועמד האופוזיציה, ויקטור יושצ'נקו, הכריז על עצמו שלשום נשיא המדינה החדש. הוא נשבע לפרלמנט שבועת אמונים סמלית, וקרא לכוחות הביטחון לתמוך בו. לדבריו, "אוקראינה עומדת על סף עימות. או שהפרלמנט ימצא פיתרון או שהרחובות ימצאו פיתרון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by