בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האמריקנים גילו את מצבור הנשק הגדול בעיראק 
 
 נשק שנמצא אתמול בפלוג`ה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במסגד בפלוג'ה נמצאו רובים, מטולי אר.פי.ג'י ומפעל נייד לייצור נשק. קצין אמריקני: הנשק בפלוג'ה היה מספיק להשתלט על כל המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות צבא ארצות הברית ועיראק גילו היום (חמישי) את מצבור הנשק הגדול ביותר שנמצא עד כה במדינה. המצבור נמצא בתוך מסגד סוני בעיר פלוג'ה שבצפון עיראק. כך מסר דובר בצבא האמריקני.

במסגד סעד אבי בן וואקס שבמרכז פלוג'ה, נמצאו בין היתר נשק קל, רובים, מכונות ירייה, ומוקשים נגד טנקים. כמו כן נחשף מפעל נייד לייצור נשק על משאית, מטולי אר.פי.ג'י בנוסף, נחשף מפעל נשק נייד בתוך משאית, מערכות לייצור מרגמות, מטולי אר-פי-ג'י, וחלקים ממערכות יירוט קרקע-אוויר. במתחם המסגד נמצאו כם מסמכים על אזרחים זרים שנחטפו במדינה.

אתמול אמר הקצין האמריקני הבכיר, דן ווילסון, שהחמושים ששלטו על פלוג'ה לפני מתקפה האמריקנית על העיר החזיקו בכמויות נשק עצומות בתוך העיר: "מצאנו נשק בעיר בכמות שהייתה יכולה להביא לכך שהמורדים ישתלטו על כל המדינה".

ווילסון הוסיף שכוחות הצבא הופתעו מכך שמצאו בעיר מגוון רחב של כלי נשק, שנע מלהביורים ביתיים ועד לטילי קרקע-אוויר. כמו כן נמצאו מספר מפעלים לייצור מטעני צד, שהיו הגורמים למותם של 30 אחוזים מהקרבנות האמריקנים במהלך הלחימה במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by