בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השומרוני הטוב - הגרסה הפלסטינית 
 
 הפלסטיני קיבל את החולצה כשהגיע למסיק זיתים בגליל (לעמ)   
 
הארון תחאוכו

אחרי שנה וחצי נג'את צ'וסחא קיבל בחזרה את הדולרים ששכח בחולצה שתרם בטעות לצדקה. את האבידה השיב פלסטיני שקיבל את החולצה במסיק זיתים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כסף בא וכסף הולך לאיבוד, אבל לפעמים הוא גם חוזר, וממקומות לא צפויים. נג'את צ'וסחא מכפר קמא לא יכל לצפות להפתעה יותר גדולה מזו שציפתה לו השבוע. סכום כסף רב של דולרים שאבד לו לפני כשנה וחצי, נמצא בתוך חולצה של פלסטיני, תושב השטחים, שהגיע לגליל למסיק זיתים. הפלסטיני שהיה מופתע בדיוק כמו צ'וסחא מגילוי הדולרים ביס חולצתו, השיב את הכסף לבעליו החוקיים.

תחילת הסיפור בחודש מאי 2003. נג'את צ'וסחא, נהג משאית צ'רקסי תושב כפר קמא בגליל, רצה להגן על 1,600 הדולרים ו-70 הדינרים הירדנים שחסך, וחשב שמקום טוב להסתיר בו את הכסף יהיה בכיס חולצת עבודה שלא לבש מזה זמן ושהייתה תלויה בארון בגדיו. החולצה והדולרים נשכחו בארון.

לאחר כחודש בערך, החליטה אשתו, סוזאן, כי הגיע הזמן לאסוף את הבגדים הישנים בבית ולתרום אותם לנזקקים. סוזאן ונג'את אספו את הבגדים הישנים, ואתם את חולצת הדולרים, ותרמו אות למחסן המסגד המקומי, שם נאספו תרומות בגדים נוספות של תושבי הכפר.

בימים שלאחר מכן ניסה נג'את להיזכר היכן הסתיר את הדולרים. גם סוזאן לא זכרה לאן נעלם הכסף. לבסוף נזכר נג'את במעורפל כי ייתכן והכסף היה בכיס החולצה שהועברה לתרומה. בני הזוג החליטו לזנוח את החיפושים והתפללו שהכסף יגיע למי שזקוק לו באמת.

התרומה

במשך כשנה וחצי חיכתה חולצת הדולרים במחסן המסגד, עד שלבסוף הועברו הבגדים לקוטפי זיתים פלסטינים שעבדו בסמוך לכפר. יום למחרת קיבל עזיז נאפסו, אחד האחראים על מחסן הבגדים, הדעה בהולה מאחד המוסקים שדיווח לו על הכסף שנמצא ושאל לבעליו החוקיים.

איברהים אבו שאקר, המוסק הפלסטיני שמצא את הדולרים בכיס חולצתו, סיפר לחדשות נענע שהגיע לגליל למסוק זיתים וקיבל בגדים ישנים שנועדו לעבודה "כשלבשתי את החולצה הכחולה שבחרתי, פשפשתי בכיסים ומצאתי חבילה קטנה של מאות דולרים. לרגע איבדתי את עשתונותיי וחשבתי כבר מה אני אקנה לי עם הכסף הזה. אך זה היה לרגע ומיד התעשתי ואמרתי לעצמי שאת הכסף חייבים להחזיר לבעליו".

מנאפסו המידע עבר אל האימאם המקומי וממנו אל חבר טוב של נג'ת שדיווח לו על המציאה. לבסוף הגיע נג'את לנאפסו וזיהה בהצלחה את כספו וחולצתו. נג'את וסוזאן המאושרים קיבלו את כספם בחזרה ואמרו שהם מתכוונים לתרום חלק מהכסף לנזקקים וגם להעניק תשורה לאבו שאקר, המוסק שמצא את הכסף והחליט להחזירו לבעליו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by