בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החמאס: נתמוך באבו מאזן תמורת זכות השיבה 
 
 
חדשות נענע

המועצה המהפכנית של הפתח אישרה את מינויו לנשיאות הרשות. בכיר בפתח הודיע היום כי מרוואן ברגותי, המרצה מאסר עולם בישראל, מתכוון לרוץ לנשיאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון החמאס יודיע בתוך 48 שעות על עמדתו כלפיי ההשתפות בבחירות ליו"ר הרשות הפלסטינית. כך הודיע הערב (חמישי) השייח חסן יוסוף, בכיר החמאס ששוחרר מהכלא הישראלי בשבוע שעבר.

השייח יוסוף אמר כי חמאס תשתתף בבחירות בתנאי שהרשות תצא בהודעה רשמית על מועד בחירות המונציפליות. לדבריו, החמאס יתמוך באבו מאזן בתנאי שלא יוותר על זכות השיבה.

המועצה המהפכנית של הפתח אישרה הערב את מינויו של אבו מאזן כנציג הארגון בבחירות לנשיאות הרשות הפלסטינית, שתערך ב-9 לינואר. מועמדותו של אבו מאזן כנציג הפתח הוכרזה השבוע על ידי הוועד המרכזי של הפתח.

מוקדם יותר הודיע בכיר בפתח כי מרוואן ברגותי, המרצה חמישה מאסרי עולם בישראל בשל אחריותו לפיגועים, ירוץ לתפקיד יושב ראש הרשות הפלסטינית בבחירות שייערכו בינואר 2005.

ברגותי זוכה לתמיכה עממית רחבה. פעילי פתח אמרו כי הוא "המנהיג האותנטי היחיד" של התנועה, בניגוד לאבו מאזן, המייצג את הדור הוותיק של התנועה, נחשב ברגותי למייצג "הדור הצעיר" של התנועה. פעילי פתח החלו אתמול להחתים עצומות, הקוראות להתאחדות תנועת הפתח סביב ברגותי.

עם זאת, העובדה שהוא אסיר עומדת למכשול בפני הקריירה הפוליטית שלו. אף ששר הפנים, אברהם פורז, אמר בעבר כי ניתן לשקול את שחרורו של ברגותי, רוב שרי הממשלה מתנגדים לכך. נשיא המדינה, משה קצב, אמר כי אם תגיע אליו בקשת חנינה, "אדון בה כמו בכל מקרה אחר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by