בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רשמית: ברגותי לא יתמודד לבחירות ברשות 
 
 הבחירות הן ``רע הכרחי``. מרוואן ברגותי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השר הפלסטיני כדורה פארס הודיע הערב כי ברגותי לא יציג מועמדותו. ח"כ זחלקה: ההנהגה הפלסטינית זקוקה לברגותי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשמית: מרואן ברגותי, מנהיג הפת"ח בגדה, לא יתמודד בבחירות לנשיאות הרשות הפלסטינית. כך דווח בסוכנות רויטרס. את הדברים אומר הערב (שישי) מקורבו של ברגותי, השר הפלסטיני, כדורה פארס.

מוקדם יותר היום נפגש חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה עם ברגותי בכלא אוהלי קידר בבאר שבע. בתום פגישתם אמר זחאלקה כי על ברגותי מופעלים לחצים לקראת התמודדותו האפשרית לבחירות לרשות הפלסטינית. עם זאת, סירב להתייחס לפרטי השיחה, אך הבהיר כי ברגותי עדיין לא הכריז על התמודדותו.

מוקדם יותר היום קרא זחאלקה לשיחרורו המיידי של ברגותי מהכלא, זאת, לדבריו, משום ש"ההנהגה הפלסטינית זקוקה למרואן ברגותי כדמות מפתח לייצוב המצב אחרי ערפאת בכל מו"מ רציני".

אתמול אישרה המועצה המהפכנית של הפתח את מועמדותו של אבו מאזן מטעם הארגון. עד עתה, הודיעו שבעה אנשים כי בכוונתם להתמודד מול אבו מאזן בבחירות הקרבות. אחמד ראנם, בכיר בפתח, אמר לאחר ההחלטה לאשר את אבו מאזן כמועמד הפתח לבחירות, כי ההחלטה "סוגרת את הדלת" בפני ברגותי להתמודד מטעם התנועה. לדבריו, אם מנהיג התנזים הכלוא ירצה להתמודד, הוא יאלץ לעשות זאת כמועמד עצמאי.

מקורב לברגותי אמר כי ברגותי כועס על האופן בו נבחר אבו מאזן. ההחלטה לאשר את מועמדותו של אבו מאזן התקבלה בישיבה, שאבו מאזן עמד בראשה. כמו כן, בישיבה לא השתתף אף נציג אנשי "הפנים" וההנהגה הצעירה בפתח, אלא רק אישים שמונו בעבר על ידי יאסר ערפאת. עם זאת, המקורב מסר כי ברגותי אינו מתכוון להתמודד בבחירות. לדבריו, הבחירות הן "רע הכרחי", ומהוות רק שלב מעבר לקראת בחירת הנהגה חדשה, שכל שדרות ארגון הפתח יקבלו על עצמן.

הבחירות לרשות הפלסטינית: הכירו את המתמודדים >
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by