בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף למשבר הגרעין בין איראן לאירופה 
 
 העביר 1.5 מיליארד דולרים לטובת פרוייקט הטילים. חתאמי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במפתיע, הודיעה איראן כי היא נענית לדרישת האיחוד האירופי וויתרה על 20 צנטריפוגות. דיפלומטים מערביים מאשרים. לא ברור מה גרם לויתור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן הודיעה היום כי הסכימה לוותר על הדרישה להמשיך להפעיל 20 צנטריפוגות להעשרת אורניום. כך מוסר היום (שישי) דיפלומט מערבי לסוכנות רויטרס. דרישה זו מנעה עד כה מאיראן לאשרר את ההסכם עם גרמניה, צרפת ובריטניה.

"איראן הסכימה לזנוח את דרישותיה, ובאיחוד האירופי ממתינים כעת לאישור בכתב שניתן לראש המועצה לפיקוח גרעיני, מוחמד אל-בראעדי", דברי הדיפלומט. לפי שעה, הדיווח אושר על ידי דיפלומט נוסף שנמצא בקשרים עם איראן.

עד כה לא התקבלה תגובה רשמית מהמשלחת האיראנית שמבקרת בסוכנות לנשק גרעיני באו"ם. לדברי הדיפלומטים לא ברור מה גרם לאיראן לזנוח את דרישותיה להמשיך ולהעשיר אורניום. לדבריהם, "האיראנים פשוט החליטו לזנוח את זה".
 

איראן מאיצה פרוייקט טילי שיהאב-3

 
איראן מאיצה את פרוייקט "זילזאל" לפיתוח טילים בעלי ראשי נפץ גרעיניים, ביולוגים וכימיים. כך אמר גנרל בכיר בצבא איראן בריאיון לעיתון "א שרק אל אווסט".

לדברי הגנרל, בחודש שעבר פונו 5 כפרים במחוזות ארומיה וקורדיסטאן, על גבול עיראק, ואיזורם בוצעו ניסויים בטילי "שיהאב 3" משופרים. כמו כן, מסר הגנרל, נשיא איראן, עלי חמנאי, הורה להעביר 1.5 מיליארד דולרים מקופת רווחי הנפט של המדינה למטרת הפרוייקט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by