בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק: 6 הרוגים בהתפוצצות 3 מטעני חבלה 
 
 האמריקני נהרג כשמטען התפוצץ ליד הטנק שלו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בהרוגים 2 אזרחים, 3 שוטרים וחייל אמריקני. אתמול קראו 15 מפלגות במדינה לדחיית מועד הבחירות, המתוכננות ל-30 בינואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שישה אנשים נהרגו היום (שבת) בהתפוצצות שלושה מטעני חבלה באזור בגדאד, בירת עיראק. בין ההרוגים שני אזרחים, שלושה שוטרים עיראקים וחייל אמריקני אחד.

שני האזרחים נהרגו בהתפוצצות מטען חבלה הבוקר בסמוך לבנק המרכזי של עיראק ברחוב אל ראשיד בירה. 15 אנשים נפצעו. מהמשטרה המקומית נמסר כי הפצצה תוכננה לפגוע ככל הנראה בעובדי הבנק, אולם רק אזרחים נפגעו באירוע.

מאוחר יותר נהרגו שלושה שוטרים עיראקים בהתפוצצות מטען צד בסמוך מכונית משטרה בצומת אל-דורה בדרום בגדאד. מטען צד אחר גבה את חייו של חיל אמריקני שסייר בטנק צפונית לבגדאד. נזק נגרם גם לטנק. כך נמסר מהצבא האמריקני.

מפלגות עיראקיות קוראות לדחיית הבחירות

ההתקפות מגיעות יום אחרי שקבוצה של 15 מפלגות עיראקיות בראשות שר החוץ העיראקי לשעבר, עדנאן פצ'צ'י קראו לדחות את הבחירות המתוכננות בעיראק בחצי שנה, בשל האלימות הגוברת במשינה. כמו כן מסרו הסיעות כי עד מועד הבחירות המתוכנן בסוף ינואר, הן לא יספיקו להתכונן לבחירות, להכין את הקמפיינים ולייצר אווירת בחירות. היום הצטרפה לקריאת 15 המפלגות גם מפלגתו של ראש הממשלה העיראקי איאד עלאווי.

דובר האו"ם, פרד אקהארד, אמר בתגובה לדברים כי "עריכת הבחירות ומועדן הן עניין עיראק. האו"ם נמצא שם רק בכדי לייעץ. האווירה ה הבחירות יתקיימו מאוד חשובה וצריך להיות קונצנזוס בעם העיראקי בנוגע למועדן".

נשיא ארצות הברית , ג'ורג' בוש, הביע פחות הבנה לצרכי התזמון של העם העיראקי ואמר הלילה כי "ועדת הבחירות העיראקית קבעה את מועד הבחירות לינואר, ואני מקווה שהבחירות אכן ייערכו בחודש ינואר". בבחירות המתוכננות בעיראק ייבחרו חברי המועצה הלאומית הזמנית שימנו את הקונגרס במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by