בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: איראן פועלת להעשרת אורניום במתקן סודי 
 
 
חדשות נענע

העיתון הגרמני דר שפיגל מדווח כי איראן ממשיכה לפתח את תכנית הגרעין שלה, למרות הבטחותיה לאיחוד האירופי כי בכוונתה להקפיא את העשרת האורניום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן ממשיכה לפתח את תכנית הגרעין הסודית שלה, למרות הבטחותיה לאיחוד האירופי כי בכוונתה להקפיא את העשרת האורניום. כך מדווח היום (שבת) העיתון הגרמני דר-שפיגל. העיתון פירסם פרטים ראשוניים מתחקיר שיתפרסם במלואו ביום שני הקרוב.

העיתון טוען כי הגיעו לידיו מסמכים מסוכנות מודיעין זרה, ששמה לא נמסר. מהמסמכים עולה כי איראן חפרה מנהרה סודית סמוך לאיספהאן. במנהרה מוסתר מצבור של אורניום גולמי וכן מתקן סודי, שיכול לייצר את הגז אורניום הקספלוריד (UF6), ממנו ניתן לייצר אורניום מועשר.

לפי הדיווח, המנהיג הרוחני של איראן, עלי חמנאי, היה זה שאישר באופן אישי את בניית התעלה הסודית בחודש אוקטובר. כמו כן נמסר כי לפי שעה העבודות במקום הופסקו.

במישור הרשמי, לעומת זאת, איראן הסכימה להפסיק את הפיתוח הגרעיני שלה. היא ממשיכה להכחיש כי היא מנסה לפתח נשק גרעיני. החודש הגיעה איראן להסכם עם האיחוד האירופי, לפיו היא תפסיק את כל הפעולות הקשורות להעשרת אורניום.

בתחילה דרשה איראן להמשיך את העבודה בעשרים צנטירפוגות למטרות מחקר, דרישה שמנעה את אישרור ההסכם עם גרמניה, צרפת ובריטניה. אתמול דווח, מפי דיפלומט מערבי, כי איראן הסכימה לוותר על דרישה זו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by