בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"כרגע, לא נוכל להשתלט על הכאוס ברצועה" 
 
 ינסה לעצור את הטרור. אבו מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מועמד הפתח לראשות הרשות, אבו מאזן. אמר עוד שיהיה מוכן להיפגש עם שרון אחרי הבחירות. שרון בתגובה: אפגש עם אבו מאזן מתי שירצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סבור כי אבו מאזן נגד הטרור. שרון (רויטרס)
 סבור כי אבו מאזן נגד הטרור. שרון (רויטרס)   
מועמד הפתח לראשות הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אומר כי כרגע שורר ברצועה כאוס, וכי יידרש זמן עד שמנגנוני הביטחון הפלסטיניים יהיו חזקים דיים כדי להשתלט עליו לאחר יישום תכנית ההתנתקות של אריאל שרון.

אבו מאזן אמר את הדברים בראיון למגזין האמריקני "ניוזוויק" שמתפרסם היום (ראשון). אבו מאזן אמר עוד כי יהיה מוכן להיפגש עם אריאל שרון לאחר הבחירות ברשות. בראיון אמר שרון כי יהיה מוכן להיפגש עם אבו מאזן כל אימת שהמנהיג הפלסטיני ירצה בכך.

אבו מאזן אמר עוד כי קיבל רמזים ממזכיר המדינה האמריקני היוצא, קולין פאוול, ומשר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, כי ישראל תסייע לבחירות ברשות וכי תאפשר לתושבי מזרח ירושלים להצביע. אבו מאזן אמר עוד כי פתח במשא ומתן עם החמאס ועם הגי'האד האיסלאמי וכי יאפשר לנציגי החמאס להשתתף בבחירות.

אבו מאזן הכחיש כי אמר שימשיך במסורת של יאסר ערפאת ולא יוותר על זכות השיבה. לדבריו, "אני לא מדבר על דבר מעבר למפת הדרכים. על פי מפת הדרכים, צריך להיות פתרון הוגן ומוסכם על שני הצדדים לבעיית הפליטים, על פי החלטת האו"ם 194".
 

שרון: בעבר לא היה לנו פרטנר לשלום

 
ראש הממשלה שרון התראיין גם הוא לעיתון ואמר כי חשב על תכנית ההתנתקות החד-צדדית משום שלדעתו צריך למצוא פתרון למצב באיזור, ובעבר לא היה לישראל פרטנר לשיחות השלום. עם זאת, שרון אמר כי יעשה כל מאמץ לתאם את תכנית ההתנתקות עם ההנהגה הפלסטינית החדשה.

שרון אמר עוד כי הוא שוחח פעמים רבות בעבר עם אבו מאזן, וכי הוא סבור שאבו מאזן מתנגד לטרור. שרון הוסיף כי ייתכן שיש חלון הזדמנויות לשלום אם אכן ההנהגה הפלסטינית החדשה תביא להפסקת הטרור וההסתה נגד ישראל.

שרון הבטיח כי ישראל תעשה כמיטב יכולתה כדי לסייע לפלסטינים בבחירות, על ידי פתיחת מחסומים והסגת הכוחות מחוץ לערים הפלסטיניות. עם זאת, בתשובה לשאלה האם תפסיק ישראל את החיסולים ברצועה ובגדה אמר שרון כי ישראל חייבת לספק ביטחון לאזרחיה.

שרון התייחס בריאיון גם לסכנה האיראנית. לדברי שרון, "איראן עושה כל מאמץ כדי להשיג נשק גרעיני. נדמה כי הצעדים שמבצעת הסוכנות לאנרגיה אטומית אינם מספיקים כדי לעצור את התכנית הגרעינית. הפתרון האמיתי היחידי הוא התערבות בינלאומית שתפעיל לחץ כלכלי ודיפלומטי על איראן".

לריאיון המלא
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by