בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אסיר עולם הזמין רצח השופט אזר 
 
 נורה מטווח קרוב. אזר (אתר הרשות השופטת)   
 
חדשות נענע

אסיר העולם, יצחק זוזיאשווילי, הזמין את רצח השופט עדי אזר, כדי לקצר את תקופת מאסרו. השופט אזר נרצח ביריות בראשו מטווח קרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט השלום בתל אביב התיר היום (ראשון) לפרסם את הפרטים העומדים מאחורי רציחתו של השופט עדי אזר. השופט אזר, בן 49, נרצח ביולי השנה בשלוש יריות מטווח קצר במכוניתו, ליד ביתו, ברמת השרון. לפי החשד אסיר העולם יצחק זוזיאשווילי הזמין את רציחתו של שופט כלשהו ואזר נבחר באקראיות.

לטענת המשטרה, בעקבות הרצח הרכיבו עדי ראייה קלסתרון של החשוד בירי. הקלסתרון הצביע על אדם, לבוש בבגדי מאבטח, חבוש בכובע מצחיה, אשר שוחח בטלפון נייד. ברכבו של הנרצח נמצא מכתב ובו דרישה למשפט חוזר לשחרורו של זוזיאשווילי.

מחקירת המשטרה עולה כי זוזיאשווילי הזמין את הרצח מהאסיר רפי נחמני, בן 35, שנידיון מאסר עולם על רצח שבוצע בחיפה ב-1994. ככל הנראה, זוזיאשווילי הזמין את הרצח כנקמה במערכת המשפט. כמו כן הוא תכנן לסייע למשטרה בפענוח תעלומת הרצח בתמורה לקיצור 10 שנים מתקופת מאסרו. זוזיאשווילי אף הציע למשטרה את האקדח ששימש לביצוע הרצח כעדות ליכולתו לסייע למשטרה.

על פי החשד, רפי נחמני ביצע את הרצח בסיועם של האסירים המשוחררים משה ארג'ואן ומאיר מלול. מחקירת המשטרה עולה כי זוזיאשווילי העביר לשלושה רשימה של שמונה שופטים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אשר ניתן לברוח מבתיהם ללא קושי בתום הרצח. השלושה בחרו לבסוף בשופט אזר.

עד מדינה סייע בפענוח הרצח

המשטרה מדווחת כי נחמני, שנמלט בחופשתו הראשונה מהכלא באפריל 2003, נעצר בפעילות שגרתית של מרחב הירקון, ב-15 באוקטובר, לאחר שמסר פרטי זהות מזוייפים. במהלך מעצרו נמשכה החקירה ובחיפוש בחדרו במלון נמצאו תעודות זהות ודרכון מזוייפים וכן האקדח ששימש לביצוע הרצח.

זוזיאשווילי מוחזק בבית כלא בצפון, ושלושת החשודים האחרים נעצרו לפני יותר מחודש. המשטרה פיענחה את הרצח בעזרת עדותו של עד המדינה, אבינעם חג'בי, שטען כי ידע על הרצח ומסר את פרטיו למשטרה. נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, ייפגש בהמשך היום עם מפכ"ל המשטרה, משה קראדי, ועם מנהל משמר בתי המשפט, אייל רחלי, לדון בסידורי האבטחה של שופטים.

רצח השופט עורר זעזוע במערכת הפוליטית בישראל. חבר הכנסת רוני בראון, אמר כי "הרצח והשבר שהוא יוצר בחברה הישראלית לא פחות מרצח רבין. אם מדובר בחיסול חשבונות של העולם התחתון הרי הדבר מערער לחלוטין את הנורמות החברתיות והשלטוניות בישראל." שר המשפטים, יוסף לפיד, אמר כי "זהו הרצח הראשון של שופט בתולדות המדינה, אני מזועזע עד עמקי נשמתי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by