בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחירי הנפט בעולם צונחים לרגל פתיחת ועידת שארם 

מחירי הנפט בעולם צונחים לרגל פתיחת ועידת שארם

 
 
חדשות ביזנס פורטל

זאת, מתוך תקווה שהצלחת השיחות בוועידה תסיר את איום המלחמה מעל שמי המזה"ת; אנליסטים מעריכים כי אם יפתיעו הצדדים המסוכסכים ויצליחו להגיע להסכמות במהלך הועידה - מחירי הנפט ירדו אל מתחת לרמת ה-30 דולר לחבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחירי הנפט יורדים הבוקר, לקראת פתיחתה של ועידת הפסגה בשארם א-שייח. זאת, מתוך תקווה שהצלחת השיחות בוועידה תסיר את איום המלחמה מעל שמי המזה``ת. מחיר חבית נפט גולמי לאספקה של חודש נובמבר יורד הבוקר ב-%4.3 לרמה של 33.5 דולר.
 
נשיא ארה``ב ביל קלינטון, ומזכ``ל האו``ם קופי אנאן, ישתתפו בועידת הפיסגה במטרה להביא להפסקת האלימות בשטחי ישראל והרשות הפלסטינית, שגבתה עד כה יותר מ-100 קורבנות.

האנליסט פול ברנרד מבית ההשקעות גולדמן זאקס בהונג קונג, אמר הבוקר כי קיום הועידה מבשר, למעשה, על שבוע נקי ממלחמות, גם אם להסכמים של ממש קשה יהיה לישראלים ולפלשתינאים להגיע. ברנרד הוסיף שאם יפתיעו הצדדים המסוכסכים ויצליחו להגיע להסכמות במהלך הועידה - הוא צופה שמחירי הנפט ירדו אל מתחת לרמת ה-30 דולר לחבית.

מרכיב נוסף שצפוי להשפיע על מחירי הנפט, הוא הודעתה של ערב הסעודית, ספקית הנפט הגדולה בעולם - כי אופ``ק תעלה את מכסת התפוקה של הנפט בפעם הרביעית השנה, אם מחירי הנפט יישארו ברמות השיא של עשר השנים האחרונות. אופ``ק, המייצר כ-%40 מכמות הנפט בעולם, מוכן לכך, אם שער הנפט לא ירד מתחת ל-28 דולר לחבית למשך שבועיים נוספים. כך אמר שר הנפט הסעודי עלי אל-נעים.

במהלך השבוע שעבר טיפס מחיר הנפט ב-%13 לרמה של כ-35 דולר לחבית. זאת היתה העלייה השבועית החדה ביותר בסקטור זה שנרשמה מאז ינואר. הזינוק מיוחס לחששות מההסלמה בין הכוחות במזה``ת והתגברות האלימות במרחב זה. מאז תחילת השנה נסק מחיר הנפט ב-%32, והגיע בשיאו לרמה של 37.8 דולר לחבית בחודש שעבר - המחיר הגבוה ביותר שנרשם במגזר הזה מאז פלשה עיראק לכווית.

אספקת הנפט מהמפרץ הפרסי לא הופרעה עד כה. אנשי ממשל בערב הסעודית ובקויית דיווחו על יצוא תקין ללא ביטולי הזמנות. כתגובה למלחמת יום כיפור ב-73 הטילו מדינות ערב אמברגו על אספקת נפט לארה``ב, שגרם למחסור בנפט והכפלת המחירים של המוצר. אנליסטים טוענים שלא סביר שהתרחיש הזה יחזור על עצמו גם היום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by