בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התקדמות בשיחות שארם; דיונים לגיבוש הסכם הפסקת אש 
 
 
חדשות נענע 

נמשכים הדיונים בפורום שרי החוץ בראשות אולברייט. עימותים בין בן עמי ושחק למוסא. נמשכת פגישת ברק-קלינטון. ההערכה: הפסגה לא תסתיים לפני חצות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

התקדמות מסוימת נרשמה בשעות אחר הצהריים בועידת שארם א שייח` ובשעה זו עמלים הצדדים על ניסוח הודעת הסיכום לועידה והסכם הפסקת אש בין ישראל והפלסטינים.
 
בקול ישראל דווח כי את הדיונים בפורום שרי החוץ מנחה מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט, וכי את ישראל מייצגים בשיחות שר החוץ שלמה בן עמי ושר התחבורה אמנון ליפקין שחק.
 

טונים גבוהים

קודם לכן אמר שחק כי יש התקדמות בשיחות, אך מנגד לא מעט דברים נמצאים עדיין במחלוקת. גם נציג האיחוד האירופי חבייר סולנה, המשתתף אף הוא בפורום שרי החוץ, דיווח על התקדמות בשיחות, אך סייג את דבריו באומרו כי קיימים עדיין קשיים גדולים וכי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים.

בקול ישראל דווח כי הנציגים הישראלים, בן עמי ושחק, דורשים בדיון הפסקה מוחלטת של האלימות בשטחים ומעצרם של המחבלים ששוחררו על ידי הרשות הפלסטינית בימים האחרונים.

הנציגים הפלסטינים ושר החוץ המצרי עמרו מוסא, לעומתם, דורשים שבהודעת הסיכום תיכלל פסקה לפיה מהומות הימים האחרונים פרצו בגלל `הפרובוקציה`, כדבריהם, של יו"ר האופוזיציה אריאל שרון בהר הבית.

בנקודה זו התנהל ויכוח בטונים גבוהים בין שחק ומוסא. שר התיירות אמר כי אינו סבור שביקור שרון במתחם הר הבית הוא הסיבה לפרוץ המהומות, וטען כי המהומות תוכננו על ידי ערפאת. אם שרון עשה פרובוקציה, הרי שהיא היתה מכוונת כלפי ברק וכי מדובר בעניין פנימי ישראלי המתנהל במדינה דמוקרטית וריבונית - אמר שחק. מוקדם יותר התעמת גם שר החוץ בן עמי עם מוסא בנושא.

עוד דורשים מוסא והנציגים הפלסטינים את הסרת הסגר והסגת כוחות צה"ל משטחי הרשות הפלסטינית.
 
 

עד חצות


במקביל, נמשכת בשעה זו פגישתם הממושכת של ראש הממשלה אהוד ברק עם נשיא ארצות הברית ביל קלינטון. מאוחר יותר עתיד קלינטון להיוועד עם יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת.

עוד נודע כי ערפאת הזעיק אל השיחות את ראש המנגנון המסכל הפלסטיני ג`יבריל רג`וב.

ההערכה כעת היא כי הפסגה תימשך עד לפנות בוקר, או לפחות עד חצות. עוזריו של הנשיא האמריקני קלינטון אמרו כי מבחינת לוח הזמנים, יוכל הנשיא להמשיך בדיוני הפסגה עד מחר בצהריים, אם יהיה צורך בכך.

מה הציפיות שלכם מועידת שארם? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by