בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועידת שארם בסימן פיצוץ  
 
 
חדשות נענע 

צוותי השיחות נערכים לעזיבת שארם א שייח' לקראת חצות מבלי שהושגה התקדמות בדיונים. קלינטון הודיע כי יעזוב בסביבות השעה 23:30

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוותי השיחות בועידת שארם א שייח` לא השיגו עד לשעה זו התקדמות בדיונים ודומה כי הועידה עומדת בפני פיצוץ.
 
נשיא ארצות הברית ביל קלינטון הודיע כבר כי יעזוב את שארם א שייח` לקראת 23:30, ונציגי שאר המשלחות לשארם א שייח` נערכים אף הם לעזוב את מצרים בסביבות חצות. זאת לאחר שלא הושגה הסכמה בין הצדדים בדבר נוסח ההודעה המסכמת ופרטי הסכם הפסקת האש. גורם בכיר בפמליית ראש הממשלה אמר הערב (שני) כי בין הצדדים שורר משבר אמון קשה.
 

אולברייט: אי אפשר לכנס את פורום שרי החוץ

בערוץ הראשון דווח כי מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט נשמעה כאומרת שאי אפשר לכנס את פורום שרי החוץ בו גילו המשתתפים התנהגות בלתי דיפלומטית. אולברייט אמרה את הדברים על רקע חילופי הדברים הקשים בין סאיב עריקאת ושלמה בן עמי, שבשיאם הטיח בן עמי בפני עריקאת "תפסיק עם הצגות הסי.אן.אן. שלך, אין כאן מצלמות".

סלע המחלוקת העיקרי בפני התקדמות בשיחות היא דרישתו האולטימטיבית של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת - לקיים ועדת חקירה בינלאומית לאירועים בשטחים ובתחומי הקו הירוק בימים האחרונים - לה מסרב ראש הממשלה אהוד ברק בתוקף.

אבני נגף נוספות בדרך להודעה מסכמת והסכם על הפסקת אש הן דרישות הפלסטינים להסגת כוחות צה"ל והסרת הסגר על השטחים, שאינן נענות על ידי נציגי ישראל הדורשים הפסקת אש מוחלטת ומעצר כל אסירי החמאס והג`יהאד האיסלאמי ששוחררו בימים האחרונים קודם לכן.

 
 

ישראל דחתה מסמך גישור של האו"ם

בתוך כך נודע כי ישראל דחתה הבוקר מסמך גישור חד צדדי שהגיש שליח האו"ם טרייה לארסן.

הערוץ הראשון מדווח כי ישראל התנגדה לקבוע את ה-28 בספטמבר, יום ביקורו של אריאל שרון בהר הבית כיום בו החלו מעשי האלימות. בנוסף דחתה ישראל מספר ניסוחים במסמך ובהם `מצור על ערי הרשות`, שישראל רואה בו `סגר` בלבד, ו`נסיגה מערי הרשות`, המרמז על כך שישראל כבשה את השטחים.
מה עושים כדי לצאת מהמבוי הסתום? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by