בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפסק המו"מ בשארם - האמריקנים מסתפקים ב'הצהרה נשיאותית' 
 
 
חדשות נענע 

האמריקנים נואשו מהמאמצים להגיע להודעה מסכמת עליה חתומים הצדדים ומרכזים המאמצים בניסיון להגיע להצהרה נשיאותית המקובלת על כל המשתתפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המשא ומתן בועידת שארם א שייח` נפסק לפי שעה, ובשעה זו מתרכז המאמץ האמריקני בניסוח הצהרה נשיאותית שתהיה מקובלת על כל משתתפי הפסגה. זאת לאחר שהאמריקנים נואשו מהתקווה להגיע להסכם חתום בין הצדדים.
 

הערוץ הראשון מדווח כי בשעה זו נועד נשיא ארצות הברית ביל קלינטון בנושא עם יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, ולאחר מכן ייפגש שוב עם ראש הממשלה אהוד ברק.
 

אל תוך הלילה

בראיון לערוץ הראשון אמר שר החוץ שלמה בן עמי כי אם תנוסח הצהרה נשיאותית המוסכמת על כולם היא תחייב את כל הצדדים ולמעשה דינה כדין מסמך. "אני מקווה שבמהלך הלילה אפשר יהיה להגיע להבנה באשר להצהרה הנשיאותית, שבעצם דינה כדין מסמך".

ואולם, בן עמי סייג את דבריו באומרו כי "יש לנו עניין עם בני שיח לא פשוטים", והזכיר את הסכם פאריס בשבוע שעבר, והסכם קהיר ב-1994, שבמהלך הדיונים עליהם, הציב ערפאת תנאים חדשים לקראת החתימה.

 
 

האמריקנים כבר לא אורזים מזוודות

בתוך כך, חזרו בהם האמריקנים מאיומם לעזוב את הועידה לקראת חצות, ודומה שהדיונים שעניינם ניסוח ההצהרה הנשיאותית יימשכו אל תוך הלילה.

בקול ישראל דווח כי בשלבים המתקדמים של המשא ומתן הציעה ישראל שהפלסטינים יפסיקו את הירי לעבר כוחות צה"ל ואת ההפגנות האלימות ואילו ישראל, מצדה, תקל במקביל את הסגר על ערי הרשות.

בנוסף, דורשת ישראל מהפלסטינים לעצור את כל פעילי החמאס והג`יהאד האיסלאמי ששוחררו בימים האחרונים ולהקים מנגנון בלתי תלוי שיפקח על המעצרים. עוד דורשת ישראל לאסוף לאלתר את כלי הנשק מפעילי התנזים.מה תעלה ועידת שארם? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by