בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועידת שארם תינעל בבוקר  
 
 
חדשות נענע 

שגריר מצרים בישראל אומר כי נקבעה פגישה בין כל הצדדים בשעה עשר בבוקר. ברק צפוי לשוב ארצה בצהריים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועידת הפסגה בשארם א שייח` תינעל ככל הנראה בבוקר, לאחר שגם במהלך הלילה (בין שני לשלישי) לא הושגה התקדמות משמעותית במגעים לניסוח ההצהרה הנשיאותית.

 
לפנות בוקר נסתיימה פגישתם של ראש הממשלה אהוד ברק ונשיא ארצות הברית ביל קלינטון, שהתקיימה לאחר פגישתו של האחרון עם יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת.

מחר בעשר בבוקר אמורים נציגי כל הצדדים להיפגש, ואז ייקבע גורל הפסגה.

לפני כן אמור ראש הממשלה להיפגש עם עוזריו של הנשיא קלינטון, ובצהריים הוא עתיד לחזור ארצה.

במקביל, נסתיימה פגישתם של ראש השב"כ אבי דיכטר וראש המנגנון המסכל הפלסטיני ג`יבריל רג`וב בעניינים הבטחוניים. האמריקנים עדיין מקווים, שהוועידה תסתיים בהודעה של הצדדים להפסיק את האלימות בשטחים.

הממונה על ההסברה ברשות הפלסטינית, יאסר עבד רבו אמר הלילה (בין שני לשלישי) כי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים וכי הפלסטינים דורשים להסיר את הסגר מעל ערי הרשות ללא תנאים.

 

קלינטון החליט להישאר

בקול ישראל דווח כי קלינטון החליט להישאר בשארם א שייח` בגלל חילוקי הדעות וסירובם של הפלסטינים להסכים על הנוסח המוצע של ההצהרה הנשיאותית של קלינטון.

הפלסטינים, כך דווח, תובעים שבהודעה תפורסמנה במפורש נקודות ההסכמה ונקודות המחלוקת בין הצדדים. הצעתו של קלינטון, לפיה בהצהרה תופיע פסקה בה ייקרא כל צד לעשות את המתחייב ממנו כדי למנוע אלימות, נתקלה בהתנגדות הפלסטינים שתובעים הקמתה של ועדת חקירה בינלאומית.

 
 

'משבר אמון קשה'

מקור בכיר בפמליית ראש הממשלה אמר כי "השיחות קשות", וכי שורר "משבר אמון קשה" בין הצדדים. יחד עם זאת, הוסיף המקור, המגעים נמשכים.

עוד נמסר כי האמריקנים מקווים להביא להסכמה לפיה הם יהיו אלה שיקבעו מתי יחודש המשא ומתן המדיני בין ישראל והפלסטינים. ישראל דורשת שקודם להסכמה על כך תיפסק לחלוטין האלימות בשטחים ובתחומי הקו הירוק.

לאחר חילופי דברים קשים בין שר החוץ שלמה בן עמי וראש צוות המשא ומתן לשיחות עם ישראל סאיב עריקאת בפורום שרי החוץ בועידה, ומשנתברר שרב המפריד על המשותף בין עמדות שני הצדדים, החליטו האמריקנים לוותר על הסכם הפסקת האש חתום על ידי שני הצדדים והחליטו להסתפק בהצהרה נשיאותית המקובלת על כל הצדדים. בן עמי אמר לערוץ הראשון כי דינה של הצהרה כזו הוא כדין מסמך חתום.

האם יצא עשן לבן משארם? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by