בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלימות משטרתית: עובד זר נחקר כשידו שבורה 

אלימות משטרתית: עובד זר נחקר כשידו שבורה

 
 
תומר ליכטש

שוטרי ההגירה לכדו אתמול עובד ניגרי לא חוקי בתל אביב. הם קשרו באזיקים את ידו שנשברה, וחקרו אותו מבלי להעניק לו טיפול רפואי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקור של שלוש לפנות בוקר העמידו שוטרי ההגירה עובד ניגרי לא חוקי באחד הרחובות של שכונת התקווה בתל-אביב, וכשלגופו תחתונים וגופיה בלבד, אזקו את ידו השבורה.

ויקטור מזוז, שמתגורר מול דירתו של העובד הזר, סיפר אתמול (שלישי) לחדשות נענע כי השוטרים הפעילו אלימות רבה כלפי העובד. "הם פרצו את דלתו, והעובד קפץ מחלון הקומה השניה ושבר את ידו. עם היד השבורה הם חקרו אותו בעמידה במשך ארבעים דקות, בלי לתת לו טיפול רפואי. אפשר לחשוב שהוא איזה פושע מלחמה" מוסיף מזוז. "בסך הכל בא להרוויח את הלחם שלו".

מזוז מצא את עצמו עד למקרה, לאחר ששוטרי ההגירה העירו אותו, כשהתבלבלו בדירות וניסו להיכנס לביתו. "בסביבות 3 לפנות בוקר שמעתי דפיקות חזקות בדלת" הוא מספר. "כששאלתי מי זה, אמרו 'משטרה משטרה, תפתחו'. חשבתי שמדובר בפורצים". מזוז סירב לפתוח את הדלת בלי לראות תעודות, וכתוצאה מכך הוא מספר כי השוטרים איימו לפרוץ את דלתו. לדבריו, כשניסה לחייג 100 נתקל באי-שיתוף פעולה.

"האם שאלו אותי אם אני יודע מי גר בבניין. מולי גר הניגרי, אבל לא רציתי להפליל אותו" הוא מספר.
 

נובמבר: 1442 מעצרי הגירה

 
במנהלת ההגירה אישרו כי המעצר בשכונת התקווה בוצע באותו הלילה. סנ"צ רפי יפה, דובר מנהלת ההגירה, מסר: כי מדובר בשוהה בלתי חוקי שנמצא בארץ כבר כמה שנים, וכי ידו נשברה כתוצאה מניסיון ההימלטות שלו, ולא ממפגש פיזי עם השוטרים. "אזיקים אנחנו לא שמים לעובדים זרים בכלל, אלא אם כן הם בורחים, מסתננים או מתפרעים. לעצורים שאינם באחד הקריטריונים האלה - אין אזיקים" אמר סנ"צ יפה.

לפי שעה מוחזק העובד הזר באחד ממתקני המעצר של מנהלת ההגירה. בקרוב צפוי לקבל זימון לפני ועדה של משרד הפנים, שתבדוק אם ברשותו מסמכים מתאימים. במידה וימצאו מסמכים המעידים על ארץ מוצאו, יגורש ליעד זה. במידה ולא ימצאו ברשותו כל מסמכים, תפעל מנהלת ההגירה להמציא את המסמכים הללו.

במהלך חודש נובמבר נבדקו בארץ 4,165 עובדים זרים, ובפועל נעצרו 1,442. במתקני מנהלת ההגירה עצורים כרגע כ-800 שוהים בלתי חוקיים. מאז הקמת מנהלת ההגירה, בספטמבר 2002, הורחקו למעלה מ-120 אלף שוהים בלתי חוקיים מישראל. להערכת סנ"צ יפה, בארץ שוהים כיום כ-50 אלף עובדים זרים בלתי חוקיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by