בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיכויים קלושים להצלחת הפסגה 
 
 
חדשות  נענע

הדיונים נמשכו הלילה כדי למנוע את כישלון הפסגה; הדיונים נמשכים היום ופגישת הסיכום של הפיסגה בין כל הצדדים נדחתה בינתיים; הפלסטינים מתנגדים לטיוטת ההצהרה האמריקנית, ישראל מסכימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השיחות בפיסגת שארם א-שייח` התחדשו הבוקר (שלישי) כשברקע אווירה קשה של משבר. הבוקר וגם במהלך הלילה לא הושגה התקדמות משמעותית במגעים לניסוח ההצהרה הנשיאותית של קלינטון לסיום הפסגה. עם זאת הפסגה לא ננעלה הבוקר כמתוכנן, והוחלט לערוך יום דיונים נוסף.
 
בשעות הבוקר נפגש הנשיא ביל קלינטון עם ערפאת והנשיא מובארק ואחר-כך עם ברק. זאת לאחר שנועד בנפרד במהלך הלילה עם ברק וערפאת כדי למנוע את כשלונה של פסגת שארם א-שייח` בעקבות הפערים הגדולים שהתגלו אתמול בין עמדות הצדדים.

לאמריקנים גירסה אחת להצהרה אבל הפלסטינים לא מוכנים לקבל אותה בעוד ישראל כבר הסכימה לה. בישראל מעריכים כי ערפאת לא מוכן להפסיק את האש עד לפתיחת פסגת מדינות ערב ב-21 באוקטובר בקהיר, אולם האמריקנים לא מוכנים לקבל זאת. בינתיים מפעיל מובארק לחצים על ערפאת לקבל את ההצעה האמריקנית. כמו כן האמריקנים לא מסכימים לדרישתו של ערפאת לוועדת בדיקה בינלאומית.

ישיבת הסיכום של הוועידה, שהייתה אמורה להיערך בסביבות עשר הבבוקר נדחתה למועד מאוחר יותר היום. קו הסיום הסופי יהיה ככל הנראה חצות, משום שקלינטון אמור לעזוב את שארם א-שייח` על מנת להשתתף בטקס האזכרה לחיילים שנהרגו בפיגוע במשחתת האמריקאית קול בנמל עדן.

אופטימיות זהירה הובעה הלילה בעקבות פגישתם של ראש השב"כ, אבי דיכטר, וראש המנגנון המסכל הפלסטיני, ג`יבריל רג`וב, בעניינים הבטחוניים, אשר נערכה באווירה טובה. האמריקנים עדיין מקווים, שהוועידה תסתיים בהודעה של הצדדים להפסיק את האלימות בשטחים.
 

ברק: 'נמאס לי מערפאת'

השיחות היו מתוחות ביותר, ולפני חצות פרש ברק למלונו, והודיע כי אם ערפאת לא יזוז מדרישתו להקים וועדת חקירה למהומות בשטחים, הפיסגה תסתיים בלא כלום. מהעיתון "ידיעות אחרונות" נמסר כי במשך כמה פעמים נשמע ברק אומר: "נמאס לי מערפאת".

השר אמנון ליפקין שחק אמר הבוקר כי הוא אישית לא פגש את ערפאת, אולם התחושה של אנשים, שפגשו אותו היא שהוא אכן בא לעשות עסקים. הוא הביע תקווה שהפסגה תסתיים בהסכמה של שני הצדדים, ולא רק בהודעה נשיאותית.


רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום אקטואליה בנענע
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by