בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון: הצדדים התחייבו לסיים את האלימות בשטח 
 
 
חדשות  נענע

הנשיא האמריקני מפרט בהצהרה נשיאותית לסיכום פסגת שארם א-שייח' את עיקרי ההבנות שהושגו בין הצדדים להפסקת האלימות בשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, יצא בצהרים (שלישי) בהצהרה נשיאותית לסיכום פסגת שארם א-שייח` והסכם הפסקת האש שהושג בין שני ישראל לרשות הפלסטינית.
 
קלינטון הדגיש בנאומו כי שני הצדדים התחייבו לפרסם הודעות פומביות להפסקת האלימות, ולבצע צעדים מיידים על מנת למנוע עימות.

בין היתר התחייבו הצדדים לחסל נקודות חיכוך, להפסיק הסתה ואלימות ולפעול להחזרת את המצב למה שהיה לפני האירועים. כמו כן לדברי קלינטון, הסכימו הצדדים להגביר את שיתוף הפעולה בטחוני, וארה"ב תסייע בתיאום הבטחוני.

הנשיא קלינטון ימנה וועדת איסוף עובדות בנוגע לארועים כדי למנוע את הישנותם בעתיד. הדו"ח יוצג בפניו בפני מזכ"ל האו"ם, ובפני הצדדים לפני פרסומו הרשמי. סוכם שארה"ב תקיים התייעצויות עם הצדדים כיצד לנוע קדימה לכיוון חידוש המשא ומתן. "קיבלנו התחייבויות על רקע של משבר. כעת נצטרך לבנות מחדש את האמון והבטחון. הצדדים צריכים להמנע מהאשמות הדדיות", דברי הנשיא האמריקני. "נצטרך לעבוד קשה כדי אחרי הפסגה כדי להביא ליישום ההבנות שהושגו בפסגה", הדגיש קלינטון.
 

מובארק: יש צורך בנחישות של הצדדים לקידום התהליך

הנשיא המצרי מובארק אמר בנאומו כי התוצאות שהושגו בפסגה אולי אינן מגיעות לרמת התקוות אולם הן מהווות בסיס להתקדמות. "בילינו את היומיים האחרונים מאז פתיחת הפסגה בדיבורים מועילים בין כל הצדדים המעורבים במשבר, במטרה להשיב את הדברים למסלול נורמלי", אמר מובארק והדגיש: "הדבר החשוב ביותר הוא מידת ההתחייבות של הצדדים ורמת הנחישות שלהם לקדם את התהליך".

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר לאחר הצהרת הנשיא כי הוא מרוצה. "הצלחנו לעמוד בלחצים, אבל העובדות ידברו בשטח", דברי ברק.

כל צד עשה למעשה ויתורים. ישראל הסכימה לקצר ל-48 שעות את פער הזמן בין הפסקת האלימות הפלסטינית לבין הפסקת העוצר בשטחים. הפלסטינים חזרו מדרישתם לוועדת חקירה בינלאומית. קלינטון מצידו ויתר על מחוייבות הצדדים למועד חידוש המשא ומתן.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by