בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי נותן למיקרוסופט ארכה בתיק הפרת חוקי המונופול  
 
 
רויטרס

הדד ליין להגשת ההתייחסות נדחה לבקשת התאגיד לאמצע נובמבר. החברה עשויה לבקש שימוע בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת האיחוד האירופי הודיעה היום (שלישי) כי תתן לענק התוכנה האמריקאי מיקרוסופט ארכה להשיב על ההאשמות בדבר ניצול לרעה של כוחו כמונופול להשתלטות על שוק התוכנה הגלובלי.
 
הוועדה, המשמשת ככלב השמירה של 15 מדינות האיחוד האירופי נגד מונופולים, העבירה באוגוסט השנה לתאגיד התראה משפטית "בגין ניצול לכאורה של מעמדו הדומיננטי בשוק מערכות ההפעלה למחשבים אישיים על ידי ויסות כוח זה לשוק שרתי התוכנה".
 

הקנס המירבי - עשרה אחוזים מהכנסות החברה

בתחילה הקציבה הוועדה למיקרוסופט חודשיים להתייחסות להאשמות, אך כעת הוחלט על הארכת הדד-ליין, אמרה דוברת הוועדה, אמליה טורס. "הדד ליין להתייחסות מיקרוסופט הוא כעת אמצע נובמבר", אמרה טורס, "הם ביקשו ארכו ואנחנו נענינו (לבקשתם)".

חברת מיקרוסופט עשויה לבקש שימוע בתיק האירופי בו תוכל לפרוס טיעוניה. אם טיעוניה לא ישכנעו את הוועדה, היא יכולה לקנוס את החברה בסכום כולל של עד עשרה אחוזים מהכנסות החברה בעולם, אם כי עד כה לא הוטל קנס כזה.

הוועדה החלה בבדיקת הנושא בעקבות טענות של תאגיד התוכנה Sun Microsystems לפיהן מיקרוסופט הפרה את חוקי המונופול של האיחוד האירופי מדיניות מפלה בהענקת רישיונות ובסירוב לספק מידע חיוני במערכת ההפעלה Windows.

חקירת האיחוד האירופי היא כאב הראש המשפטי האחרון של ביל גייטס, מנכ"ל התאגיד, לאחר הוראת בית המשפט האמריקאי השנה לפצל את החברה לשניים.מי ינצח במאבק מיקרוסופט נגד שאר העולם? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by