בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המירוץ לבית הלבן: השוויון נשמר גם לאחר העימות הטלוויזיוני האחרון  
 
 
רויטרס

הפרשנים מאוחדים בדעתם שגור ניצח אמש בעימות הטלוויזיה, אך ציבור הבוחרים אינו מורכב רק מפרשנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני המועמדים המובילים לנשיאות ארצות הברית, אל גור הדמוקרטי וג`ורג` ו. בוש הרפובליקני, נכנסים לישורת האחרונה של המירוץ לבית הלבן, לאחר העימות הטלוויזיוני השלישי והאחרון, שהתקיים בין השניים הלילה (בין שלישי לרביעי) במיזורי.
 
20 ימים לפני יום הבוחר האמריקני ב-7 בנובמבר, סגן הנשיא גור ומושל טקסס בוש עדיין נמצאים במצב של שוויון בסקרים, עם יתרון קל לבוש.
 
 
שישה מתוך שבעה פרשנים פוליטיים שרואיינו על ידי סוכנות הידיעות רויטרס מיד לאחר העימות העניקו את הניצחון לגור, ואחד אמר שגור ניצח אמנם בתוכן אך בוש עדיין הצטייר כחביב יותר.

 

גור: בוש יחזיר אותנו לעבר; בוש: גור לא עשה דבר

לעומת שני העימותים הקודמים, שהיו פורמליים יותר במהותם, הדיון הפעם התקיים בהשתתפותם הפעילה של 140 בוחרי "הקול הצף", שהפנו שאלות למתחרים. פורמט הדיון הפתוח נחשב לנוח יותר עבור גור, הרהוט מבין השניים.
 
בעימות עצמו הלחץ היה על גור, שלא הצליח להרשים בוחרים בשני העימותים הקודמים. לאחר שנמתחה עליו ביקורת שבשני העימותים היה "חלבי" מדי, הסיר הפעם גור את הכפפות. בעימות אתמול פסע סגן הנשיא לכיוונו של בוש ואתגר אותו לגונן על עמדתו בתחום חוק זכויות החולה. בנוסף, טען גור כנגד בוש, שיחזיר את המדינה לעבר. "אם אתם רוצים מישהו שמאמין שמצבנו היה טוב יותר לפני שמונה שנים ושעלינו לחזור לסוג המדיניות שהנחתה אותנו אז - עם דגש על קיצוץ במסים בעיקר לאמידים - הנה האיש שלכם", אמר גור לקהל בכוונו לבוש.

בוש, שדיבר לאט ובלשון זהירה, חזר ותיאר את עצמו כדמות מאחדת, שיכולה לעבוד עם רפובליקנים ודמוקרטים ולהתגבר על שיקולים פוליטיים כאלה או אחרים. בוש האשים את גור שבשמונה השנים שכיהן כסגן הנשיא לא עשה דבר למען ביטוח לאומי והענקת זכויות חולה לבוחריו.

מי יהיה האיש החזק בעולם? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by