בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה: שימוע במשפטו של נאשם בריגול למען ארה"ב  

רוסיה: שימוע במשפטו של נאשם בריגול למען ארה"ב

 
 
חדשות נענע 

השופטת דוחה שורה של בקשות מצד פרקליטו של הנאשם, אדמונד פופ, קצין לשעבר בצי האמריקני; התביעה טוענת כי ניסה לקנות תוכניות עיצוב סודיות של טורפדו רוסי חדשני

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שופטת ברוסיה דחתה היום (שישי) את עתירתו של הנאשם האמריקני בריגול, אדמונד פופ, לבדיקה כשירותו למאסר על ידי ועדה רפואית. פרקליטו של פופ אוצר שהשופטת נימקה את הדחייה בכך שאין כל עילה לבקשה מסוג זה, למרות העובדה כי הוא סובל מסוג נדיר של סרטן.
 
השופטת, נינה בארקינה, קראה את כתב האישום נגד פופ, איש עסקים אמריקני מפנסילבניה. בין היתר נאשם האמריקני בכך שאסף במשך תקופה של מספר שנים ברוסיה מידע מסווג המוגדר כסוד מדינה. העונש על עבירה מסוג זה עומד ברוסיה בין 10 ל-20 שנה.

הנאשם האמריקני, בן 54 קצין לשעבר בצי האמריקאי, נעצר בחודש אפריל האחרון בחשד כי ניסה לקנות תוכניות עיצוב סודיות של טורפדו רוסי חדשני.
 

סובל מסוג נדיר של סרטן העצמות


פרקליטו של פופ, פאוול אסטקהוב, טען כי ארבע בקשות של ההגנה נדחו ובהם הדרישה לבדיקה רפואית. לדבריו מרשו סובל מסוג נדיר של סרטן העצמות, והוא רצה שהמצב יבחן על ידי וועדה רפואית הכוללת מנתח אמריקני ואת רופא השגרירות האמריקנית ברוסיה.

כמו כן נדחתה הבקשה להחליף את המתורגמן מהשירות הפדרלי החשאי של רוסיה, אשר לטענת עורך הדין לא תרגם את כתב האישום לאנגלית כראוי, ככל הנראה, בשל השתייכותו לשירות החשאי, אשר הכין את כתב האישום נגד האמריקני.

הפרקליט אף ביקש שהדיונים יוקלטו בוידאו או באודיו, על מנת לוודא כי התרגום נעשה כראוי. וכן לזמן עד אשר חלק נכבד מהתביעה מתבססת עליו, ואין בכוונת התובעים במשפט להביאו לדוכן העדים. גם את שתי בקשות אלו דחתה השופטת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by