בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קהיר: נפתחה פסגת מנהיגי מדינות ערב 
 
 
חדשות  נענע

דיונים מתוחים צפויים בין המדינות הקוראות לנקוט קו ערבי אחיד אנטי ישראלי לבין המדינות המתונות. מצרים וירדן עומדות בראש המדינות הפועלות לקבלת עמדה מתונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקהיר נפתחה הבוקר (שבת) פסגת מנהיגי מדינות ערב לדון בתגובה הערבית לפעולות ישראל בשטחים בשבועות האחרונים. מנהיגי 15 מדינות הגיעו לקהיר לדיונים המיוחדים, ורק שליט לוב, מועמר קדאפי, מחרים את הכינוס.
 
בדיונים, שימשכו יומיים, צפויים להחליט מנהיגי המדינות על העמדה הערבית לנוכח האירועים בשטחים. הדיונים, הצפויים להיות קשים ונוקבים, יתמקדו ברוח ההכרזה הסופית וההחלטה שתתקבל בסיום הוועידה.

סוריה, עיראק, לבנון, תימן והרשות הפלסטינית תומכות בנקיטת קו נוקשה כנגד ישראל, וקוראות, בין השאר, לביטול כל היחסים הדיפלומטיים של מדינות ערב עם ישראל. מנגד, עומדות ירדן, ומצרים המארחת, להלחם על נקיטת קו קיצוני פחות ומניעת קבלת החלטות אופרטיביות הקוראות לנקיטת צעדים מיידים כנגד ישראל.
 
מזכ"ל הליגה הערבית, עיסמת עבד אל מגיד, אמר כי בפסגה הערבית ייעשה הכל על מנת להשיב את ירושלים לפלסטינים.

נשיא מצרים, חוסני מובארק, מקיים בימים האחרונים מגעים קדחתניים עם מנהיגי מדינות ערביות שונות במטרה למנוע נקיטת עמדות חריפות.

מובארק כבר התבטא בימים האחרונים כי אין לו "כוח למשחקי מלחמה וכי "הגיון המלחמה עבר מן העולם".

גם ארה"ב הפעילה בימים האחרונים לחצים כבדים על מנהיגי המדינות הנחשבות מתונות יותר, ובעיקר סעודיה, במטרה למנוע החלטה קיצונית בפסגה, מתוך חשש כי החלטה שכזו תסתום את הגולל על אפשרות לחידוש המו"מ המדיני באזור.

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת, אומר עם פתיחת הפסגה הערבית כי הודעת ראש הממשלה, אהוד ברק, על פסק זמן בתהליך המדיני מהווה "איום על מנהיגי ערב" אולם אלו לא יתרשמו מכך.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by