בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קהיר: עראפת מזהיר מ'עימות בין-דתי שיסחוף את העולם' 
 
 
חדשות  נענע

מובארק קרא לא לנקוט בדרך האלימות. "יש רק אופציה אחת. בחרנו בשלום" אמר נשיא מצרים וזכה למחיאות כפיים סוערות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא מצרים, חוסני מובארק, פתח את הוועידה הערבית בקהיר שדנה בתגובת העולם הערבי לאירועים האחרונים בשטחים. מובארק קרא שלא לנקוט בדרך האלימות ואמר כי "אחריותנו כמנהיגים לשאוף למימוש תקוות עמי האזור".
 
מובארק גינה את ישראל על הפעלת האלימות בשבועות האחרונים כנגד הפלסטינים, אולם הוסיף כי מדובר ב"סכסוך ארוך ומסובך וככל שמתקדמים אנחנו נתקלים בקשיים חדשים. אולם עלינו להמשיך בדרך זו. לא ירחק היום ובו ישכון שלום בין ישראל לסוריה ותקום מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים. לא נסכים לקבל שלום, אלא על בסיס נכונותה של ישראל לשלום שיהיה צודק".

מובארק הוסיף כי האומה ערבית תיקח בחשבון, בקביעת מדיניותה כלפי ישראל, בעמדות ישראל כלפי הפלסטינים והאומה הערבית, אולם בכל מקרה, "יש רק אופציה אחת. בחרנו בשלום ואנחנו מצפים לאותו הדבר מישראל" אמר מובארק בסיום נאומו שזכה למחיאות כפיים סוערות.

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת, פתח בנאום רגשני בו הוא הדגיש את חשיבות מסגד אל-אקצה לפלסטינים ואת הכאב והסבל של הפלסטינים.

עראפת אמר כי הפלסטינים דורשים נסיגה ישראלית מלאה מכל השטחים, כולל ירושלים, בירת המדינה הפלסטינית שתקום. עראפת תקף את ברק ואמר כי התקפה צבאית לא תפגע בפלסטינים.

עראפת אמר כי בשבועות האחרונים נהרגו 193 פלסטינים וכ- 7000 נפצעו. ערפאת אמר כי "ישראל תכננה פגיעה זו במשך יותר משנה בצעדים השונים שנקטה".

עראפת הזהיר מפני המשך האלימות מצד ישראל ומפני התרחבות הסכסוך שיהפוך ל"עימות בין-דתי שיסחוף את העולם".

עראפת תבע בנאומו ממדינות העולם כולן, כולל ארה"ב והמעצמות, להביע תמיכה מלאה בפלסטינים ועמדתם בתהליך השלום.

"הפלסטינים תומכים בשלום צודק וכולל באזור" אמר עראפת, "מטרתם היא מדינה עצמאית ובירתה ירושלים והחזרת הפליטים הפלסטינים".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by