בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזג האויר מקשה על מבצע החילוץ של הקורסק  

מזג האויר מקשה על מבצע החילוץ של הקורסק

 
 
חדשות נענע 

למרות זאת הצליחו אמש צוללנים רוסים ונורווגים להסיר את כיסוי הגומי שחצץ בין החלק החיצוני והפנימי של הצוללת השקועה במצולות הים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוללנים רוסים ונורווגים הסירו את כיסוי הגומי המפריד בין החלק החיצוני והפנימי של הצוללת קורסק, אך מזג האוויר היום (ראשון) הופך סוער ומאיים לשבש את מבצע חילוץ 118 הגופות מתוך הצוללת.

דובר הצי הרוסי, ואדים סרגה מסר, שערפל כבד וסמיך ורוחות חזקות, המגבילים את הראות במקום, כמו-גם גל קור, הצפוי להמשך היום, עשויים להקשות על עבודתם של הצוללנים.

משך הלילה עמלו הצוללנים על הסרת ציפוי הגומי התעשייתי, החוצץ בין החלק החיצוני והפנימי של הצוללת. הגומי - שנועד לעמעם קולות מתוך הצוללת, לצורכי הסוואה בעת קרב - נתגלה כקשה להסרה, אך הכוח הצליח בכך.
 

הסיבה להתפוצצות עדיין לא ברורה

צוות הצוללנים הגיע לים ברנטס שלשום בערב, יותר מחודשיים לאחר התאונה שגרמה לטביעתה את הצוללת. מבצע ההצלה מתרכז מחוץ לשני תאים עורפיים של הצוללת. עורף הצוללת נפגע באורח קל יחסית לעומת חזית הצוללת, שהתפוצצה בתאונה שאירעה ב-12 באוגוסט השנה, בעקבותיה שקעה הצוללת לעומק של כ-108 מטרים מתחת לפני הים וכל אנשי הצוות נהרגו.

עד כה לא הצליחו גורמים רשמיים ברוסיה לקבוע את הסיבה לתאונה. בין האפשרויות הנבחנות כגורם, הועלתה אפשרות של ליקוי בתפקוד אנשי הצוות, אפשרות התנגשות בצוללת מערבית ואפשרות התנגשות במכרה מימי מלחמת-העולם השניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by