בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אולברייט בביקור היסטורי בצפון קוריאה 
 
 
חדשות נענע 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זהו הביקור הראשון של חבר ממשלה אמריקאית מאז נסגרו שערי המדינה הסטלינסטית למערב לפני כמעט חמישים שנה. אם הביקור יעלה יפה, אפשר שגם קלינטון יגיע לביקור בצפון-קוריאה לפני סיום כהונתו בינואר
 
מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט עזבה היום (ראשון) את וושינגטון בדרכה לצפון-קוריאה לביקור היסטורי שינפץ את שיירי הלבנים שנשארו מהחומה שהפרידה בין המזרח למערב במלחמה הקרה רבת השנים.

אולברייט צפויה להגיע לפיוניגיאנג בירת צפון-קוריאה הערב ולהיוועד, ככל הנראה מחרתיים, עם מנהיג המדינה, קים יונג איל, בנו של מייסד המדינה הסטליניסטית. אולברייט תהיה חברת הממשלה האמריקאית הראשונה לפגוש בקים יונג איל, שאביו סגר את שערי המדינה בפני המערב לפני כמעט חמישים שנה.
 

גם קלינטון עשוי להגיע לביקור


אולברייט, שחולקת בעצם ביקורה כבוד לנשיא הצפון-קוריאני, מקווה לקבל בתמורה את הפגת המתיחות בחצי האי הקוריאני, שם מוצבים כוחות אמריקאיים מאז סוף המלחמה הקוריאנית ב-1953 וכן לעשוץ סוף לתוכניות פיתוח הטילים של צפון-קוריאה, אחת המדינות המחומשות בעולם, חרף מצבה הכלכלי הרעוע.

בטווח הקצר מקווה אולברייט שצפון-קוריאה תמלא את התנאים הדרושים להסרת שמה מרשימת המדינות התומכות בטרור ולהתעמק בהצעת יונג איל לוויתור על תוכניות טילים בתמורה לסיוע זר בשיגור לווינים. צפון-קוריאה, מנגד, מקווה לזכות בסיוע והשקעות זרות בתמורה לשיתוף הפעולה עם אויבותיה דאשתקד.

נשיא דרום-קוריאה קים דה יונג, זוכה פרס נובל השנה, היה זה שהניח את היסודות לפגישה, בכך שסלל את הדרך לפיוס היסטורי עם עמיתו הצפון-קוריאני בפסגה בפיונגיאנג ביוני השנה.

אם הביקור יעלה יפה, אפשר שנשיא ארצות-הברית ביל קלינטון יבקר אף הוא בצפון-קוריאה, לפני סיום כהונתו בינואר 2001. בנוסף עומד כעת על סדר היום בוושינגטון נושא כינון יחסים דיפלומטיים עם פיונגיאנג.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by