בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפגש היסטורי בין אולברייט למנהיג צפון קוריאה 
 
 
רויטרס

ארה"ב מבקשת להפסיק את תוכנית הטילים הצפון קוריאנית ולהפיג את המתיחות בין שתי הקוריאות. צפון קוריאה מבקשת לצאת מהבידוד העולמי לזכות בסיוע כלכלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזכירת המדינה האמריקאית, מדליין אולברייט, נועדה היום (שני) עם מנהיג צפון קוריאה, קים ז`ונג איל, ביקור היסטורי במדינה. אולברייט אמרה כי ארצות הברית עושה צעדים זהירים כדי להתקרב לצפון קוריאה.
 

ז`ונג איל המחויך קיבל את פניה של אולברייט בצורה ידידותית כפי שקיבל את נשיא דרום קוריאה במפגש ההיסטורי ביניהם ביוני. השיחה בין אולברייט לז`ונג איל התארכה הרבה מעבר למצופה.

לאחרונה ביקר אחד מהקצינים הבכירים בצבא צפון קוריאה בוושינגטון ואף נועד עם הנשיא ביל קלינטון. ז`ונג איל הודה לאולברייט על כך שקלינטון נפגש עם הקצין, שאמר אחר כך כי לא התגלו חילוקי דעות בפגישה.

גורם אמריקני בכיר אמר כי אולברייט עשוייה להכשיר את הדרך עבור ביקור של קלינטון בצפון קוריאה וחתימת הסכמים בין שתי המדינות.

האמריקנים מבקשים להפיג את המתיחות בין שתי הקוריאות ולהניא את צפון קוריאה מלהמשיך בפיתוח טילים ארוכי טווח. במערב מעריכים כי ז`ונג איל יסכים להתקרב לעולם המערבי כדי לקבל סיוע לארצו הענייה, מבלי שיאבד את כס השילטון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by