בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הליכוד דוחה בינתיים את הצעת ברק להצטרף לממשלת חירום 
 
 
חדשות נענע 

במשך כשעתיים נפגשו שרון, ברק וצוותי המו"מ לדיון רשמי ראשון בהקמת ממשלת חירום. בליכוד דוחים את הצעתו של ברק אך הדיונים יתחדשו מחר בערב. גם ישי סירב להצטרפות ש"ס לממשלת חירום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, יו"ר האופוזיציה, איראל שרון וחברי צוותי המו"מ של ישראל אחת והליכוד נפגשו בשעות הצהרים בלשכת ראש הממשלה לדיון רשמי ראשון בהקמת ממשלת חירום. עם תחילת הפגישה הגיש ברק לשרון מסמך בו הצעה כתובה להצטרפות הליכוד לממשלה.
 
במסמך מפורטת גם הנוסחה למו"מ המדיני, על פיה אם תועלה הצעה לחידוש המו"מ המדיני עם הפלסטינים, או עם מדינות ערב אחרות, ישראל תענה להן רק לאחר החלטת הקבינט בו יהיו שותפים שרון וחברי ליכוד נוספים.

בצוותי המו"מ של שתי הסיעות - רובי ריבלין, לימור לבנת וסילבן שלום מהליכוד ובנימין בן אליעזר, חיים רמון ורענן כהן מישראל אחת, אומרים כי הדיונים בנוגע להקמת ממשלת החירום ימשכו ככל הנראה מספר ימים.

בליכוד אומרים עם סיום הפגישה כי על פניו הם דוחים את הצעתו של ברק, מאחר ולא מוצא לליכוד עמדה שווה לזו של מפלגת העבודה במנגון קבלת ההחלטות. ח"כ סילבן שלום אומר כי אין בכוונתם להצטרף לממשלה על פי התנאים של ברק, אולם בכל מקרה יפגשו צוותי המו"מ שוב מחר בערב, על פי בקשת ברק.

לאחר הפגישה עם נציגי הליכוד נפגש ברק עם יו"ר סיעת ש"ס, אלי ישי, שסירב אף הוא להצטרף לממשלה. עוד לפני כניסתו לפגישה אמר ישי כי לדעתו אין מקום להקים ממשלת חירום, וכי במידה והמצב יחריף, תתמוך ש"ס בממשלה הנוכחית מבחוץ.

"הארץ" מדווח כי נציגי ישראל אחת עומדים לדון גם עם מרצ וכי ברק הורה לצוותי המו"מ לסיים את הדיונים עד לסוף השבוע.

למרות התנגדות של חלק נכבד מחברי הכנסת של הליכוד להצטרפות לממשלה, הרי שההערכות הן כי החלטה שכזו שיביא שרון למרכז הליכוד תזכה לתמיכה.

במפלגת העבודה, החליט השר יוסי ביילין לבטל את כינוס יוני העבודה להערב, תחת הכותרת "דוקא עכשיו שלום". ביילין הסכים לדחות את הכינוס ליום חמישי, אז ישתתף בדיון גם ברק. ביילין חזר על עמדתו כי אם בהסכם עם הליכוד תינתן לשרון זכות וטו בנושאים המדיניים, הוא יעזוב את הממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by