בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכת המטכ"ל : העימות עלול להימשך לפחות שנה 
 
 
חדשות נענע 

חשש מהסלמה קרובה בחזית הצפונית . יתכן עיכוב בשחרורם של מתגייסי נובמבר 97

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל שאול מופז מעריך כי אין לצפות לרגיעה בעימות האלים עם הפלסטינים, לפחות לא בחודשים הקרובים. "גיאות ושפל", הכינוי לו זוכים הארועים האלימים בשטחים, יתחדשו ויחלשו במחזוריות על פי המהלכים המדיניים - כך מעריכים גורמים מודיעיניים.
 
הערכותו המבצעית של צה"ל לחודשים הקרובים תתבצע על סמך אותה ההנחה. בנוסף לכך מעריכים בכירים במטכ"ל כי קיימת סבירות גבוהה להתלקחות מחודשת של החזית הלבנונית, בעידודן של איראן וסוריה.

הסבירות להסלמה אזורית כללית עדיין נמוכה אך צה"ל מאיץ את תיגבור המלאי המלחמתי. לנוכח הערכת המצב יזדקק צה"ל לתוספת תקציבית של כשניים וחצי מיליארד שקל שיופנו בעקר לחידוש המלאי, ביצורים וימי מילואים. בשבוע הבא ידון המטכ"ל בצורך האפשרי לעכב את שיחרור מגוייסי שירות חיילי החובה ממחזור נובמבר 1997.
 
בשבוע שעבר הציע האלוף יעקב (מנדי) אור, מתאם הפעולות בשטחים, לפעול כלפי ראשי האירגונים האלימים בשטחים כפי שנהגו כלפי מפקד המשטרה הפלסיטינית ,ראזי ג`באלי, לפני כשנתיים. נגד ג`באלי הוצאה פקודת מאסר שמנעה ממנו תנועה חופשית בשטחים. ההצעה מצד האלוף אור מכוונת בראש ובראשונה כלפי מנהיג התנזים בגדה המערבית- מרוואן ברגותי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by