בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירידה של %90 במספר היהודים הקונים בעסקים ערביים 

ירידה של %90 במספר היהודים הקונים בעסקים ערביים

 
 
ניר נון נוה

יפו הפכה לעיר רפאים . עסקים רבים עלולים לפשוט את הרגל. כרוז קורא ליהודים שלא לרכוש בעסקים המצויים בבעלות ערבית. "מצב הדו קיום בכי רע" אומר חמיס אובלעפיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצב העסקים בבעלות ערבית בערים הדו לאומיות הולך ומחמיר מאז פרוץ האלימות בשבועות האחרונים, ובעיקר מאז המהומות במגזר הערבי - ישראלי לפי כשלושה שבועות.
 
בימים האחרונים נתלו על לוחות המודעות במספר ערים במרכז הארץ כרוזים הקוראים להפסיק ולרכוש בעסקים הנמצאים בבעלות ערבית.

חמיס אבולעפיה, מבעלי מאפיית אבולעפיה אותה נהגו לפקוד מדי יום אלפי ישראלים, אומר כי בשבועות האחרונים חלה ירידה של כתשעים אחוזים במספר היהודים המבקרים במקום.

"מדובר בפעולה ברורה שמטרתה, לצערי הרב, להעניש" אומר הבוקר (שלישי) אבולעפיה לחדשות נענע. לדבריו, המצב מאפיין את רוב העסקים הערביים ביפו, וחלק מהם לא יוכלו להחזיק מעמד עם המצב ימשך. "יש כאלה שיש להם כושר עמידה, אבל יש רבים שאם המצב לא ישתנה במהרה לא יוכלו להתמודד. העיר כולה הפכה לעיר רפאים. אחרי חמש בערב עוברת מכונית אחת בקושי בכל שעה בכביש הראשי, בלא לדבר על התנועה הדלה בבוקר".

אבולעפיה, שהמאפייה שלו היוותה את אחד הסממנים הבולטים לדו קיום ואף דאג כי היא תהיה סגורה ביום כיפור כהזדהות עם הציבור היהודי, למרות שאין מניעה לפתיחת עסקים ביום כיפור באזורים ערביים, אומר כי המצב שנוצר כואב לו מאד.

"המצב חמור מאוד", הוא אומר, "אין הדוגמא כזו בהיסטוריה שחלק מהעם עושה דין ורצה לפגוע בחלק אחר. זה לא האינטרס של המדינה, שהערבים ירגישו שהקרקע בוערת תחת רגליהם. להפך. הם צריכים להרגיש שדווקא יש להם מה להפסיד. כשאמרו לי שיש כרוזים הקוראים לחרם על עסקים ערביים לא האמנתי. לקחו אותי לראות. הייתי המום. מדובר בכרוזים שנתלו על לוחות מודעות בעיקר בבת ים ובחולון. דבר כזה מוביל אותנו למבוי סתום.

"זה אשנב קטן להציץ בו על מצב הדו קיום היום, ולצערי הרב המצב בכי רע, ואנשים לא מבינים, כנראה, שבעקבות צעדים כאלו המצב יכול רק להחריף ולהסלים. אני רוצה להעביר מסר של רצון טוב ודו קיום כי אין לנו דרך אחרת. לערבים בישראל יש זכות לחוש כאב עם מה שקורה לאחיהם בשטחים.

לצערי הדברים יצאו מכלל שליטה ואני מסתייג מאיבוד השליטה והאלימות שליוותה חלק מהאירועים, אבל לא צריך להשליך מכך לכלל הציבור הערבי. כמו שאמרו חכמים, יש לנו שתי אפשרויות - להיות תלויים זה בזה או תלויים זה לצד זה. והרוב המוחלט מעדיף בפירוש שנהיה תלויים זה בזה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by