בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: תוך יומיים ייפסק הירי על גילה  
 
 
אורי רודריגז

בשיחה עם יו"ר מנהלת גילה ביקש ברק מתושבי גילה להיות חזקים. תושבי גילה דורשים להחזיר שליטה ביטחונית של צה"ל בבית ג'אלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אהוד ברק הבטיח היום (שלישי) בצהריים ליו"ר מנהלת שכונת גילה מאיר תורג`מן כי היריות לעבר שכונת גילה מכיוון בית ג`אלה ייפסקו תוך "מקסימום יומיים". ברק סירב לפרט את דרכי הפעולה בהן ישיג את הרגיעה באזור, אך מסר שהוא "מעריך את עמידתם האיתנה של תושבי השכונה ומבקש מהם להיות חזקים".
 
תורג`מן מצידו העביר לברק את מסר מתושבי גילה, לפיו לא יהיה שקט בגילה עד שבית ג`אלה תחזור לשליטה בטחונית של ישראל. "לא יתכן שצה"ל מתאמץ שלא לפגוע בחפים מפשע בבית ג`אלה כאשר כאן בגילה הכדורים שורקים סביבנו" אמר תורג`מן. בגילה מנסים להרגיע את התחושות בשטח, בין השאר מנעו ראשי השכונה יוזמה לקיום הפגנה גדולה של התושבים מול בית ראש הממשלה. "אנחנו רק רוצים שיהיה פה שקט" אמר תורג`מן, "אין לנו כל רצון להוסיף לחוסר הרגיעה". לדבריו, נכון להיום, אין עדיין מגמה של עזיבת השכונה על ידי התושבים.

עם זאת, הוסיף תורג`מן כי ידוע לו שהיורים מבית ג`אלה אינם תושבי המקום הנוצרים להם יחסי שכנות מצוינים עם גילה. "מוכתר הכפר סיפר לי כי היורים מגיעים בטנדרים שעליהם מקלעים מבית לחם, יורים ומסתלקים מיד מהמקום" אומר תורג`מן.

ובאותו עניין, תורג`מן מכחיש היום את הפרסומים לפיהם נתלה דגל פלסטין בשכונה. "הדגל נתלה על בית של תושב הכפר שראפת הסמוך לשכונה" סיפר תורג`מן, "שוחחתי בטלפון עם מוכתר הכפר וביקשתי ממנו להוריד את הדגל ואכן לאחר זמן קצר הדגל הורד. אין פלסטינים שמסתובבים בגילה, לו היו כאן פלסטינים, אזי מצבנו היה חמור מאוד".
 

המשטרה הפלסטינית מבטיחה למנוע המשך הירי

בתוך כך דווח בצהרים בקול ישראל כי המשטרה הפלסטינית פנתה היום (שלישי) לצה"ל ואמרה כי היא עומדת לפעול בנחרצות למניעת ירי לכיוון שכונת גילה מהעיירה בית ג`אלה. במשטרה הפלסטינית הבטיחו לעשות הכל כדי למנוע את המשך הירי, ואף להטיל עוצר על העיירה אם יהיה צורך בכך.

ראש המטה המדיני ביטחוני, דני יתום, אומר בתגובה כי מה שיקבע הן התוצאות בשטח, ואם אכן לא יהיה ירי - לא משנה כיצד הדבר הושג.
 
 
מדברים על זה עכשיו בפורום נענע אקטואליה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by