בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל מחליף חיילים סדירים בשטחים במילואימניקים 
 
 
חדשות  נענע

זאת על מנת להחזיר חלק מהחיילים לקורסים, ולאימונים החטיבתיים; עד כה נמנעו בצבא מגיוס מילואים בשל העלות הכספית הגבוהה, כעת מתכוונים לדרוש בצה"ל מהאוצר מימון לימי המילואים בשל המהומות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל החליטו לגייס יחידות מילואים לשם החלפת חלק מהחיילים הסדירים המוצבים בשטחים מאז החלו המהומות.
 
עד כה השתדלו בצבא להימנע מגיוס מילואים, בשל העלות הגבוהה של ימי המילואים והיעדר משאבים לממנם. במסגרת המגעים עם האוצר על מימון הפעילות במהלך העימות בשטחים, וכן המיגון ללוחמים ולהתנחלויות, מתכוונים בצה"ל לדרוש תקציב נוסף למימון ימי המילואים של היחידות שיגוייסו עתה.

העיתון "מעריב" מדווח כי העימות בשטחים "פגם באופן קשה" בהכשרות בקורסים השונים, וכן באימונים של היחידות הסדירות, שמרביתן מוצבות בשטחים מאז החל גל האלימות בשטחים לפני כארבעה שבועות. בין היתר הפסיקה חטיבת גולני את אימון החורף שלה, ובנוסף לכך כל הצוערים בבה"ד 1 וחניכי קורסי המ"כים והסמלים נמצאים מזה כחודש בשטחים. חלק מהחיילים נשלחו לתגבר את הכוחות בגבול הצפון, זאת בעקבות חטיפת שלושת הלוחמים בהר דב וההתרעות מפני פיגועי חיזבאללה נוספים הצפויים בקרוב.

חלק מהחיילים יוחזרו לקורסים, על-מנת להשלים את הכשרתם במועד ולאפשר הצבת והחלפת מפקדים ביחידות השונות, על-פי התכנון השנתי. בנוגע לחטיבות, ככל הנראה, יתאמנו מספר גדודים בכל חטיבה בעוד היתר ימשיכו בתעסוקה מבצעית, ויוחלפו אחר-כך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by