בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: הממשל יוצא למלחמה נגד מפלגת הימין 
 
 
חדשות  נענע

שרי הפנים של מדינות המחוז של גרמניה הצביעו בעד הוצאתה מחוץ לחוק של מפלגת הימין NPD החשודה בהסתה לגזענות. שר הפנים הגרמני: "מדינה בה היו תאי גזים להשמדת יהודים לא יכולה להרשות לעצמה אנטישמיות מאורגנת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי הפנים של 16 מדינות המחוז המרכיבות את גרמניה החליטו אתמול (חמישי) על הוצאת מפלגת הימין, ה- NPD, אל מחוץ לחוק. בהצבעה בנושא תמכו נציגי 14 המדינות ושניים נמנעו בטענה כי צעד זה לא ימנע את האנטישמיות ויש לבצע פעולות מעמיקות ורחבות היקף יותר.
 
שר הפנים הגרמני, אוטו שילי, שיזם את ההצבעה ועומד מאחורי הפעולות להוצאת המפלגה אל מחוץ לחוק, אמר כי ההצבעה אמש היא מסר ברור כי בגרמניה כיום אין מקום לגזענים וניאו-נאצים. סוכנויות הידיעות מדווחות שבנאום לאחר ההצבעה אמר שילי כי "מדינה בה היו בעבר תאי גזים להשמדת מיליוני יהודים לא יכולה להרשות לעצמה אנטישמיות מאורגנת בתחומה".

שילי הודיע כי בכוונתו להעביר את הנושא לבית המשפט לענייני חוקה בגרמניה עוד השנה, במטרה להתחיל בדיונים מוקדם ככל הניתן, שכן הפעולות להוצאת המפלגה אל מחוץ לחוק צפויות לערוך זמן רב.

שילי גם החל כבר במגעים קדחתניים עם נציגי המדינות השונות בבית העליון של הפרלמנט הגרמני, במטרה להשיג את תמיכתם להחלטה ובניסיון לזירוז ההליך.

מפלגת הNPD היא חסרת משמעות מבחינה אלקטורלית, אולם המשטרה בגרמניה טוענת כי היא העומדת מאחורי ההתקפות על זרים בחודשים האחרונים ומעודדת אנטישמיות ואלימות.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by