בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדעני האו"ם: כדור הארץ מתחמם יותר מהצפוי 

מדעני האו"ם: כדור הארץ מתחמם יותר מהצפוי

 
 
חדשות  נענע

מדעני האקלים של האו"ם אומרים כי אין ספק שפעולות האדם משפיעות על האקלים ואפקט החממה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדעני האקלים של האו"ם, שעבדו בחמש השנים האחרונות על בדיקת התחממות כדור הארץ והתפתחות אפקט החממה, אומר כי קיימות כיום עדויות רבות המוכיחות כי "יש השפעה אנושית ניכרת על אפקט החממה".
 

לדברי החוקרים מדובר בעדויות מוצקות שהצטברו במהלך השנים האחרונות המראות כי העלייה בכמות הכימיקלים לוכדי החום באטמוספירה בחמישים השנים האחרונות, הגורמות לאפקט החממה ולהתחממות המואצת של כדור הארץ, נובעת ממעשי ידי אדם והגזים אותם פולטת האנושות לאטמוספירה .

עוד קובעים המדענים כי התחממות כדור הארץ בשנים האחרונות היא מהירה עוד יותר מזו שהמדענים שיערו בשנים האחרונות.

"הדו"ח מראה בבירור שהתחממות כדור הארץ היא בעיה אמיתית, ואנחנו גורמים לה. לכן אנחנו חייבים לקחת זאת בחשבון בתכניות העתידיות שלנו", אמר קווין טרנברת מהמרכז הלאומי למחקר אטמוספרי בקולו. "אם לא יופחת אפקט החממה יעלו הטמפרטורות הממוצעות על כדור הארץ בשיעור גבוה מהצפוי".

יש לציין כי התחממות כדור הארץ בשנים האחרונות גורמת לבעיות אקולוגיות קשות, בהן סופות ושנות בצורת בלתי צפויות. בנוסף, אפקט החממה יחד עם החור באוזון ההולך וגדל, מהווים את הגורמים העיקריים לכך שיותר ויותר קרחונים נמסים בקצב הולך וגובר. עד כה העריכו המדענים כי עד לשנת 2050 יעלה מפלס הימים ברחבי העולם בכ- 78 ס"מ, אולם כעת נראה כי המצב חמור עוד יותר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by