בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק אישר: צה"ל יעבור לפעילות יזומה בשטחים 
 
 
חדשות  נענע

הרמטכ"ל: המטרה לצמצם את פעילות התנזים תוך פגיעה נקודתית במקורות הירי; גורמי ביטחון: אסור היה להשלים לאורך זמן עם אירועי הירי לעבר שכונת גילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, שאול מופז, הכריז אתמול (ראשון) בתום הערכת מצב עם ראש הממשלה, אהוד ברק, כי צה"ל ישנה בימים הקרובים את דפוסי הפעילות בשטחים ועובר מדיניות של תגובה בלבד גם ליוזמה.
 
ברק נתן בישיבה אישור כללי לצבא לתכנן ולהפעיל יותר מבצעים נקודתיים של יחידות מיוחדות בשטחים. עם זאת, לכל פעולה יידרש אישור ספציפי של הדרג המדיני.

מופז הסביר כי השינוי במדיניות נועד לצמצם את פעילות אנשי התנזים תוך פגיעה נקודתית במקורות הירי אל עבר מחנות צה"ל וההתנחלויות. בין היתר שוקלים בצבא גם לתגבר את המארבים בשטחים בכוונה לפגוע בחוליות ירי. כמו כן נשקל להדק את הסגר הכלכלי על השטחים ולמנוע העברת כספים לרשות הפלסטינית.
 
גורמי ביטחון בכירים טענו בעיתון "הארץ" כי אסור היה לישראל להשלים לאורך זמן עם תופעות כמו הירי המתמשך מבית-ג`אלה על שכונת גילה בירושלים. צה"ל פינה אתמול את הטנקים משכונת גילה והחליף אותם באמצעים אחרים, יעילים יותר להערכת הצבא כדי להגיב על הירי מבית ג`אלה. ככל הנראה, גם באזורי חיכוך אחרים יוזזו מקצת מטנקים לאחור.

בינתיים נמשכות תקריות הירי ברצועת עזה ובגדה המערבית. שני מטעני צד הופעלו הלילה והבוקר ברצועת עזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by