בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסוקי חיל האוויר תקפו אתמול בשטחי הרשות  
 
 
חדשות נענע 

צה"ל תקף יעדי פתח' ותנזים ברמאללה, בחאן יונס ובשכם. דני יתום: מדובר באיתות אזהרה לרשות. עראפת: ישראל אחראית לאלימות באזור. עריקאת: לא מבין מה ברק רוצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיל האוויר תקף אתמול (שני) בערב בשטחי הרשות הפלסטינית. מסוקי צה"ל תקפו בטילים את אל-בירה הסמוכה לרמאללה, מבנה של כוח 17 בחאן יונס ומשרדים של הפת"ח בשכם.
 
במשרדי הפת"ח באל-בירה נהרס מבנה אחד בן שני קומות. שלושה מבנים נשרפו בשכם.

תחילה נורו יריות אזהרה ולאחריה ירו מסוקי צה"ל טילים.

ראש המשטה המדיני-ביטחוני במשרד ראש הממשלה, דני יתום, אמר הבוקר בגלי צה"ל כי מדובר באות אזהרה בלבד לרשות הפלסטינית. לדברי יתום יש באפשרות צה"ל לבצע פעולות מקיפות וכואבות הרבה יותר, וכרגע מדובר רק באיתות לרשות הפלסטינית כי עליה להרגיע את השטח לפני שישראל תאלץ לפעול בצורה כואבת הרבה יותר.

הקבינט הפלסטיני התכנס הלילה לישבית מיוחדת בעקבות הפצצות חיל האוויר על ערים בגדה. בהודעת הרשות נאמר כי יאסר עראפת מגנה את ההפצצות על בתי תושבים וכי ישראל היא האחראית לתוקפנות ומהווה איום לכל מדינות האזור.

מרוואן ברגותי, ממנהיגי התנזים בגדה, אמר בתגובה להפצצות חיל האוויר כי מדובר ב"הסלמה חמורה" במצב. "הפצצות צה"ל לא יעצרו את האינתיפאדה", אומר ברגותי.

סאיב עריקאת, מבכירי הרשות, הגיב על התקיפה באומרו כי "זה מאוד מצער מה שקורה, אינני מבין מה ברק רוצה". עריקאת הזכיר את דבריו של ברק היום בפני מליאת הכנסת, לפיהם ישראל לא תעניק פרס על אלימות והפנה אליו את השאלה "מדוע אתה מפעיל אלימות?"

בגלי צה"ל דווח כי ברק החליט על התקיפות לאחר דיון עם גורמי ביטחון בכירים והתייעצויות טלפוניות עם חברי הקבינט.האם נכון עשה ברק כשהורה לחיל האוויר לפעול בשטחי הרשות? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by