בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ספק רב סביב ההכרזה המתוכננת על הפסקת אש 
 
 
חדשות נענע 

בעקבות הפיגוע בירושלים לא ברור אם הכרזותיהם של ברק וערפאת תצאנה מן הכוח אל הפועל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכרזתם של ראש הממשלה אהוד ברק ויו"ר הרשות הפלסטינית על הפסקת אש, אשר תוכננה להתקיים בשעה 17:00 נדחתה בעקבות הפיגוע בשוק מחנה יהודה ולפי שעה לא ברור אם תיהיה בכלל הכרזה כזו ומתי. 
ההכרזות תוכננו להתקיים בצהריים אך ברק סירב להופיע בטלוויזיה כל עוד ערפאת אינו מסכים לעשות כן. מקורב ראש הממשלה אמרו לערוץ 2 כי "ברק לא רוצה להצטייר כשוטה הכפר".

לקראת ההכרזה התנהלו מגעים אינטנסיביים בין לשכות ברק וערפאת לתיאום ההודעה.

בהתאם לסיכום שהושג הלילה (בין רביעי לחמישי) בפגישתם של השר לפיתוח איזורי שמעון פרס עם ערפאת, ברק וערפאת אמורים היו לקרוא להפסקת אש במקביל בשעה 14:00. ברק אמור היה לשאת דברים בעברית ואנגלית וערפאת בערבית ואנגלית.

בשעות הצהרים המוקדמות שוחח ברק עם ערפאת. בשיחה דרש ברק מערפאת להורות לשוטרים הפלסטינים לחצוץ בגופם בין המתפרעים הפלסטינים לחיילי צה"ל כדי לנסות ולמנוע חיכוך. ברק גם הביע צער על מותו של פלסטיני בן-17 מיידה אבנים בחיזמה הבוקר.

החל משעות הצהרים החלו כלי התקשורת הפלסטיניים למתן את שידוריהם. לעיתים אף שודרו קריאות להפסיק את העימותים עם כוחות הביטחון משום שישראל עומדת להסיג את כוחותיה בעקבות ההסכם שהושג הלילה בעזה.

צה"ל החל להסיג את כוחותיו כבר בשעות הבוקר. הכיתור הוסר מעל חלק מהערים הפלסטיניות. בצהריים נפגשו אלוף פיקוד המרכז ואלוף פיקוד הדרום עם מקביליהם הפלסטינים. במקביל התעמתו פלסטינים עם כוחות הביטחון במספר מוקדים בשטחים. בשני מקרים אף נורתה אש מכיוון הפלסטינים, בחברון ובנווה דקלים. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל. בעימות בכפר חיזמה נהרג פלסטיני בן 17.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by