בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קצב: עדיין לא הפקנו את כל הלקחים מהרצח הנורא 

קצב: עדיין לא הפקנו את כל הלקחים מהרצח הנורא

 
 
חדשות  נענע

עלינו להפיק את הלקחים בעקבות הרצח. "לקח לאומי שאכן מילים יכולות להרוג. לקח שאין לראות ביריב פוליטי כאויב העם. הלקח שחופש הדיבור כערך עליון אינו חופש להסתה", אומר הערב נשיא המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה מזה חמש שנים, נואם נשיא המדינה בעצרת המרכזית בכיכר רבין, לזכרו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין. בנאום רגשני במיוחד קורא קצב להלחם כנגד ההסתה, להפיק את כל הלקחים שעוד יש להפיק מהרצח ולאחדות העם.
 
הנאום המלא של נשיא המדינה:

"משפחת רבין, דליה, יובל, רחל, לאה רבין - אנחנו שולחים מכאן כולנו איחולי החלמה ורפואה שלמה, גבירותי ורבותי. כאן פרצה לפני חמש שנים תבערה גדולה בחיי האומה. כאן נקרע קרע גדול ועמוק בלבנו. כאן ברגע מסוים ההיסטוריה עמדה מלכת. כאן נרשם ציון דרך איום ונורא בהיסטוריה של מדינת ישראל ושל העם היהודי. מכאן החל מסע ארוך וגדול שכבר לא ידמה למה שהיה. כאן נרשמה דקה החרוטה היטב בזיכרונם האישי של כל אחד מאתנו. כאן נרשמה דקה החרוטה בהיסטוריה של העם היהודי לעולם ועד ובזיכרון הלאומי. כאן מתנקש נתעב ירה 3 יריות בגבו של רה"מ של מדינת ישראל.

" כאן התייצב לפני חמש שנים ראש הממשלה ושר הביטחון בדקות חייו האחרונות, בדקות של אושר ושמחה, של אהבה גדולה לעם ישראל. כאן נרצח יצחק רבין אשר דמותו הייתה הגשמת חלום העם היהודי במשך 2000 שנות גלות. כאן נרצח יליד ירושלים, לוחם מלחמת השחרור למען ירושלים ומשחרר ירושלים במלחמת 6ששת הימים. כאן נרצח איש דור הנפילים וממגשימי חלום העם היהודי, איש טהור לב וטוב לב. איש רודף שלום שהאמין בדרך לשחרור העם היהודי, לתקומת עם ישראל בדרך לשלום במזה"ת. כאן נרצח מנהיג דגול, פטריוט, לוחם וחולם, איש אהוב ונערץ, איש אציל רוח וישר, איש אמת שפיו וליבו שווים. איש כבוד והדר, איש צנוע וביישן.

"ככל שחולף הזמן מתעצם הכאב וגודל האסון. עם הזמן מתעצמת הדמות והאסון חודר יותר ויותר לתודעה הלאומית ועדיין לא הפקנו את כל הלקחים. לקח היסטורי לאומי שאכן מילים יכולות להרוג. לקח שאין לראות ביריב פוליטי כאוייב העם. הלקח שחופש הדיבור כערך עליון אינו חופש להסתה.

"יצחק רבין באישיותו, מורשתו ובצוואתו גם ציווה לשמור על אהבת ישראל, אחדות ישראל, השלום הפנימי, על כבוד לזולת ועל סובלנות. הרצח האיום הוא אסון גדול למשפחתו ולאומה כולה. לא לחלק מהאומה. בערב הזה אין ימין ואין שמאל, אין ספרדים ואין אשכנזים, אין ערבים ויהודים, אין דתיים וחילוניים. הערב כולנו מבכים את מותו של יצחק רבין.

"האסון הנורא, הרצח המתועב, הוא מעל לכל מחלוקת פוליטית ואחרת. הכאב והיגון צריך ללוות את כל אזרחי ישראל וכל העם היהודי. כל יום. לא נסלח ולא נשכח. לא למען עם ישראל לא למען עם ישראל ולא למען הדורות הבאים. כולנו נשבעים הערב לעולם ולא עוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by