בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק קורא לעראפת: שים קץ לאלימות 

ברק קורא לעראפת: שים קץ לאלימות

 
 
חדשות  נענע

בנאומו בעצרת לציון חמש שנים לרצח רבין קורא ברק לעראפת "מכאן הערב ועכשיו אני קורא לך לשים קץ לאלימות ולהושיט יד לשלום של אמיצים, של כיבוד הסכמים ועמידה בהם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה ושר הביטחון, אוהד ברק, קורא הערב ליאסר עראפת לשים קץ לאלימות ולחזור לשולחן המו"מ ל"שלום של אמיצים". בנאום נרגש, בפני הרבבות בכיכר רבין בת"א, אומר ברק השלום בוא יבוא, ואז יחסר לנו רבין יותר מתמיד.
 

נאום ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק:

"לא כך קיווינו כי תראה שנת הזיכרון החמישית ליצחק. אנחנו עוברים ימים של מבחן לדבקותנו בשלום, אך גם לחוסננו הלאומי ויכולתנו להתעלות מעל יריבויות פנימיות לעתיד ילדינו ועתיד הארץ הזאת שכולנו כל כך אוהבים. גם בימים אלו אני מבקש שתדע יצחק, למרות הקשיים לא איבדנו את התקווה. אני רוצה להבטיחך - לעולם לא נאבד את התקווה.


"המאבק על עצמאות ישראל הסתיים בניצחון סוחף אבל המאבק על ההשלמה הערבית על זכותנו לחיות בארץ זו עודנו נמשך. זה מאבק ארוך מתיש ולעיתים מתסכל. היו בו רגעי שיא כמו ביקור סאדאת, השלום עם ירדן, הסכמי קמפ דיוויד. אבל יש גם רגעי שפל. הלכנו לקמפ דיוויד מתוך מחויבות לעתידם של הילדים והנכדים כפי שנהגת לומר תמיד יצחק. הלכנו לקמפ לפגוש הנהגה פלסטינית הבטוחה בהליכה משותפת לעתיד משותף ושיתוף פעולה. היינו נכונים ללכת דרך ארוכה וכואבת למען השלום. עשינו הכל כדי להביא שלום.


חזרנו מקמפ דיוויד לאחר שנגענו בעצבים הרגישים ביותר של הסכסוך ומצאנו מציאות כואבת בצד השני, שם טרם בשלה הקרקע להכרעות קשות .

"בימים האלו אנו אומרים לעצמנו - לא מספיק לרצות שלום, לא מספיק לדבר ולחלום שלום. צריך לעשות שלום. עלינו לפעול יחד למען השלום ולשם כך נדרשים היום כושר עמידה, אחדות פנימית, שליטה עצמית ואחריות לאומית. לא ניתן לייאוש להחליף את התקווה. ייתכן שכבר בסוף שבוע הבא נסע לוושינגטון כדי לנסות ולהביא ייצוב ורגיעה.


"החזון שלנו הוא חזון של שלום. דרכינו ברורה. אנו פעולים למצות כל סיכוי להגיע לביטחון ולשלום עם שכנינו הפלסטינים, ובא בעת לשמור על הביטחון והאינטרסים של ישראל ומעמדנו בעולם, אם יכפה עלינו המשך המאבק. יעדנו ברורים - להגיע להסכם קבע עם הפלסטינים בדרך של מו"מ ,לא בתכתיב של כוח ולא בכפייה בינ"ל ולהגן בהסדר קבע כשזה על אינטרסים ביטחוניים חיוניים של ישראל. אל מטרות ויעדים אלו נחתור בעקביות בהתמדה ושיקול דעת. לא נכנע לאלימות ונגן בכל מקום על אזרחינו חיילי צהל.


"יצחק לימד אותנו ששינוי דורש מנהיגות שמוכנה לעצב מציאות למען עתיד מדינת ישראל. זה יהיה מאבק קשה אך אם נעמוד בו יחד ננצח ונביא שלום.


"מכאן בשמכם אני קורא ליאסר עראפת - אתה שלחצת את ידו של יצחק רבין אל תיתן לקיצונים להוביל אותך בדרך של כאב וסבל של שני העמים. בידך לעצור התדרדרות ולשים קץ לנתיב הדמים.
מכאן הערב ועכשיו אני קורא לך לשים קץ לאלימות ולהושיט יד לשלום של אמיצים, של כיבוד הסכמים ועמידה בהם.

"חברי לדרך. השלום שחלמנו עליו כולם וחלמת ולחמת עליו יצחק, השלום הזה בוא יבוא וגם ביום ההוא כשיבוא תחסר לנו יותר מכל אתה יצחק. לוחם וחולם של שלום, מנהיג, אדם, חבר".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by