בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ורג' בוש: אני בטוח בניצחוני 
 
 
חדשות נענע 

רק מחר, לכל המוקדם, יתברר מי יזכה לתואר הנשיא ה- 43 של ארה"ב לאחר שתסתיים הספירה החוזרת של הקולות בפלורידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אזרחי ארה"ב ממתינים בדריכות לתוצאות הספירה החוזרת של הקולות במדינת פלורידה, תוצאות שיכריעו את גורל הבחירות לנשיאות. הפער בין השניים בפלורידה עומד, על פי הספירה עד כה, על 791 קולות בלבד.

 
ההפרש הזעום חייב ספירת קולות חוזרת, שכן על פי חוקי פלורידה ספירה חוזרת מתקיימת כשההפרש בין המתמודדים עומד על מחצית האחוז או פחות מכך. על פי הספירה הראשונית עומד ההפרש בין גור לבוש בפלורידה על פחות משתי עשיריות האחוז, לטובתו של בוש.

יחד עם זאת בשל ההפרש הקטן ייתכן ויאלצו עתה להמתין גם לספירת הקולות של תושבי פלורידה שהצביעו מעבר לים שכן המדובר בחמשת אלפים מצבעים שייתכן ויכריעו מי יהיה נשיא ארה"ב הבא.

מבחינת אחוזי ההצבעה הצליח עד כה אל גור להשיג 49 אחוז מקולות הבוחרים ואילו בוש השיג 48 אחוז . מבחינת אלקטורים הצליח בוש לצבור 246 אלקטורים ואילו גור הצליח להשיג 260 אלקטורים, כך שפלורידה, המעניקה 25 אלקטורים, תהיה זו שתקבע מי מהמועמדים ישיג 270 אלקטורים ויהפוך לנשיא הבא של ארה"ב. ספירת הקולות החוזרת בפלורידה וספירת קולות המצביעים מעבר לים צפויות להסתיים רק בעוד מספר ימים.


"ארה"ב בחרה היום נשיא חדש, ג`ורג` בוש", כך אמר בכיר במטה בוש שיצא אל הקהל במטה הבחירות של בוש באוסטין טקסס. לדבריו הספירה בפלורידה נמשכת אך בוש מוביל בה ואין כל ספק שינצח.

מרשת סי.אן.אן נמסר כי בוש אמר היום לכתבים כי הוא צופה שספירה מחודשת של הקולות בפלורידה יעניקו לו את מספר האלקטורים הדרוש בכדי לגבור על גור.

קודם לכן יצא מנהל הקמפיין של גור אל אוהדיו במטה בנאשוויל והודיע כי גור וליברמן ממתינים לתוצאות הרשמיות. "עד שאלה לא יפורסמו, הקמפיין שלנו נמשך", הודיע לתרועות הקהל.

רשתות הטלוויזייה האמריקאיות דיווחו הבוקר כי המועמד הרפובליקני ג`ורג` וו. בוש זכה בבחירות לנשיאות בארה"ב ויהיה הנשיא מספר 43 של אמריקה. בשעה 9:20 (שעון ישראל) הכריזה רשת הסי.אן.אן שבוש זכה בפלורידה (25 אלקטורים) והגיע ל271 אלקטורים. אלקטור אחד יותר מהדרוש על מנת להיבחר.
 
אולם כעת ייתכן והתוצאה בפלורידה תשתנה ותהפוך את הקערה על פיה. בוש וגור ממתינים אם נאומי הניצחון והתבוסה עד לפרסום התוצאות הרשמיות. גור התקשר בשעות הצהריים בפעם השנייה לבוש, אחרי שכבר התקשר אליו ובירך אותו על ניצחונו. בשיחה האחרונה משך גור את ברכתו על לבוש.

הבחירות השנה, הצמודות ביותר שידעה אמריקה ב- 150 שנה האחרונות, מצביעות מעל לכל על חוסר האהדה בקרב הציבור לשני המתמודדים. הפרשנים מגדירים זאת כבחירה בין ה"רובוט" לבין ה"אידיוט".

עד כה זכה בוש ב-29 מדינות וגור זכה ב-19 מדינות בלבד. בתוך כך זכו הרופבליקנים ברוב בשני בתי הנבחרים האמריקאים.

פרשנים בארה"ב העריכו כי הקרב הצמוד בפלורידה הוכרע על ידי האוכלוסייה הקובנית שזעמה על דרך הטיפול של ממשל קלינטון בפליט הקובני אליאן גונזלס. אולם כעת נטרפו הקלפים וארה"ב ממתינה לתוצאות הרשמיות מפלורידה. 
 
מזג האוויר הנאה היום שיחק לטובתו של סגן הנשיא גור, שקיווה לאחוזי הצבעה גבוהים בבחירות. גור הצליח הצליח לצמצם את הפער בסקרים בשבועות האחרונים. 

 
במקביל בחר היום הציבור האמריקאי בצירים חדשים לבית הנבחרים, סנטורים חדשים ומספר רחב של נבחרי ציבור בערים ומחוזות באמריקה, כאשר באור הזרקורים נמצאת הגברת הראשונה (עדיין) הילארי קלינטון מטעם הדמוקרטים שזכתה בכס הנציגה בסנאט מדינת ניו יורק.אז מי יהיה האיש החזק בעולם? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by