בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סין חסמה את הגישה לאתרי החדשות 

ממשלת סין חסמה את הגישה לאתרי החדשות

 
 
חדשות נענע 

ההחלטה התקבלה בעקבות חוק חדש המגדיר חדשות כסוד מדינה ומטיל על בעלי אתרים את האחריות למידע כזה המתפרסם במסגרת אתרי צ'ט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה הסינית מצאה שיטה חדשה למנוע מבעלי אתרי צ`ט פרסום מידע שהקבינט הסיני לא מעוניין בפרסומו. בעקבות ההחלטה יאלצו בעלי אתרי הצ`ט לקחת על אחריותם הודעות המתקבלות באתר ואשר עלולות להיחשב בעיני הממשלה כמידע בלתי חוקי כגון התנגדויות לחוקה, מידע הנוגע לביטחון המדינה או כל דבר אחר שעלול לפגוע באינטרסים של סין.

ההחלטה התקבלה על רקע האירועים שהיו בתחילת השנה כאשר סטודנטים מביג`ין השתמשו באתרי הצ`ט על מנת להעביר אלפי הודעות התאבלות על חברם ללימודים אשר נרצח לאחר שביקר את הביטחון בקמפוס ואת מערכת החינוך כולה ומשך בעקבותיו בני נוער רבים.
 

מספר הגולשים בסין הוכפל

על פי החוק החדש, נדרשים בעלי האתרים לקבל אישור מהקבינט לפני שהם מפרסמים חדשות באתרים שלהם. כמו כן, יש לקבל אישור מיוחד על מנת לפרסם ידיעות ממקורות חיצוניים.

במסגרת מדיניות זו סגרה כבר ממשלת סין מספר אתרים הקשורים למפלגה הדמוקרטית הבלתי חוקית וחסמה את הכניסה לאתרי החדשות הגדולים כמו ה- BBC, YAHOO וה- CNN. למידע האסור קוראים הסינים "סודות מדינה", אך ההגדרה שניתנה לסודות מדינה אלה כוללת כמעט את כל פיסות האינפורמציה האפשריות באתרים בסין.

החלטה זו של ממשלת סין התקבלה בתקופה הוכפל מספר משתמשי האינטרנט בסין ובשמונת החודשים הראשונים של שנת 2000 הגיע מספרם ל- 16.9 מליון איש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by