בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: הבית העליון תומך בהוצאת מפלגת הימין מחוץ לחוק 

גרמניה: הבית העליון תומך בהוצאת מפלגת הימין מחוץ לחוק

 
 
חדשות נענע 

הבית התחתון מגבה את החלטת הממשלה משלשום בנושא. השלב הבא: בית המשפט לענייני חוקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבונדסראט, הבית העליון של הפרלמנט הגרמני, העניק היום (שישי) גיבוי להחלטת הממשלה משלשום בדבר הוצאת מפלגת הימין הקיצוני, ה- NPD ,אל מחוץ לחוק.

לפני כשלושה חודשים הודיע קאנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, כי בכוונתו להוציא את מפלגת הימין הקיצוני מחוץ לחוק.

על פי החוק שרדר אינו מחוייב להביא את החלטת הממשלה לפרלמנט, אולם הוא החליט לעשות זאת כסמל לאחדות בגרמניה במאבק בגזענות. הבי.בי.סי מדווח עם זאת, כי לא ברור אם יעלה שרדר את הנושא גם בפני הבית התחתון, שם לא צפויה ההחלטה להתקבל בקלות רבה כל כך. מספר מפלגות בבית התחתון, ובהן המפלגה הליברלית, טוענות כי אין סיבה מספקת להוצאת המפלגה אל מחוץ לחוק ופגיעה בדמוקרטיה.

ה- NPD, מפלגת הימין הקיצונית ביותר בגרמניה, עלתה לכותרות בחודשים האחרונים עקב ריבוי ההתקפות כלפי זרים בגרמניה. המפלגה, בה חברים בסך הכל כ- 6000 איש, אינה יוזמת אמנם פעולות אלימות באופן רשמי, אולם בכירים במשטרה הגרמנית אומרים כי במסרים אותה מעבירה המפלגה קיימת נימה אלימה וגזענית וכי ניתן בהחלט לראות במפלגה כמסיתה לגזענות ופעולות אלימות.
 
מאז הכרזתו של שרדר נערכו הפגנות רבות של תומכי הימין ברחבי גרמניה, במחאה על הצעד הזה, כשממולם ניצבים תומכי השמאל הקוראים למלחמה בימין ובגזענים.

החלטת ההממשלה והבית העליון עדיין אינה מוציאה את המפלגה אל מחוץ לחוק, שכן על פי החוקה הגרמנית, על מנת לבצע פעולה שכזו - המהווה פגיעה בחופש הביטוי, יש לשכנע את בית המשפט לענייני חוקה כי המשך פעילות המפלגה תהווה פגיעה בדמוקרטיה.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by