בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש בטוח בניצחונו עם תחילת הספירה המחודשת בפלורידה 
 
 
חדשות   נענע

רק הערב, לכל המוקדם, יתברר מי יזכה לתואר הנשיא ה- 43 של ארה"ב, לאחר שתסתיים הספירה החוזרת של הקולות בפלורידה, שם זכה בוש ליתרון של 1800 קולות בלבד; הדמוקרטים נושאים את עיניהם לקולות של כ-5500 תושבי פלורידה שהצביעו מחוץ למדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עובדי מערכת הבחירות בפלורידה, ארה"ב, החלו הבוקר (חמישי) לספור מחדש כשישה מיליון קולות של מצביעים, על מנת לקבוע בוודאות מי יהפוך לנשיא הבא של ארצות הברית. זאת בעקבות שיוויון בתוצאות בין המועמדים אל גור וג`ורג` בוש, אשר לא זכור כמוהו בהיסטוריה האמריקנית.
 
בארה"ב ובעולם כולו עדיין ממתינים הבוקר בדריכות כדי לדעת מי יהיה הנשיא הבא של ארצות הברית. עם זאת, התוצאות יגיעו לכל המוקדם רק היום בערב, יתכן אף שההכרעה תבוא רק בעוד עשרה ימים או יותר.

על כף המאזניים מונחים 25 האלקטורים שגם בוש וגם גור זקוקים להם על מנת להשיג את 270 האלקטורים הדרושים לשם ניצחון, לאחר שהבחירות בפלורידה לא הוכרעו בשל הפרש של כ-1800 קולות בלבד. על פי חוקי המדינה, מכיוון שההפרש בין המועמדים קטן מ-%0.5 מקולות הבוחרים בפלורידה, יש לערוך ספירה מחודשת.
 

קולות החיילים והימאים

בנוסף לספירה המחודשת יש לחכות עוד לכ-5500 קולות של אזרחי פלורידה שהצביעו מחוץ למדינה: חיילים, ימאים, דיפלומטים ותושבי חוץ. קולות אלה עשויים להכריע את הבחירות, והם אלו שעדיין משרים אופטימיות במטה הדמוקרטי.

אבל יש שפן נוסף בכיסם של הדמוקרטים: באופן מפתיע ביותר זכה פאט ביוקאנן, הידוע בהתבטאויותיו האנטישמיות, בכ-3000 קולות במחוז הנחשב כ"מחוז יהודי". אם הספירה החוזרת וספירת הקולות של המצביעים מחוץ למדינה לא יביאו לשינוי המיוחל עשויים אנשיו של גור לעתור לבית המשפט לביטול תוצאות המחוז הזה או לחילופין את כל התוצאות בפלורידה, בטענה שטעות טכנית בצורת הפתקים בקלפי גרמה להצבעה לא נכונה.
 
 

בוש בטוח בניצחון, גור עדיין אופטימי

גורג` בוש, אמר אמש (רביעי) כי הוא בטוח כי בבחירתו לנשיאות למרות אי הודאות השוררת. הוא מינה את מזכיר המדינה לשעבר, ג`יימס בייקר, להשגחה על הספירה החוזרת של הקולות בפלורידה.

אל גור אמר כי צריך לסכם את תוצאות הבחירות מהר ככל האפשר, אבל ללא ריצה לבתי משפט. הוא הבטיח לכבד כל תוצאה רשמית ברגע שתהיה ברורה לחלוטין.
 

הילארי קלינטון בסנאט

במקביל בחר שלשום (שלישי) הציבור האמריקאי בצירים חדשים לבית הנבחרים, סנטורים חדשים ומספר רחב של נבחרי ציבור בערים ומחוזות באמריקה, כאשר באור הזרקורים נמצאת הגברת הראשונה (עדיין) הילארי קלינטון מטעם הדמוקרטים שזכתה במושב של מדינת ניו-יורק בסנאט.
 


אז מי יהיה האיש החזק בעולם?
מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by