בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה פרשת חטיפת המטוס הרוסי 
 
 
רויטרס

החוטף נכנע ומסר נשק קל לנושאים ונותנים. ראש הממשלה עושה את דרכו חזרה לוושינגטון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת חטיפת המטוס הסתיימה לאחר שהחוטף נכנע ומסר את כלי הנשק שבידיו לידי צוות הנושאים והנותנים הישראלי.

מהמשא ומתן עם חוטף המטוס עלה כי הרקע לחטיפה הוא הסכסוך בין צ`צ`ניה לרוסיה וכי לא היה לה כל קשר לעימותים בין הפלסטינים וישראל.

הבוקר (ראשון) נחת מטוס רוסי חטוף נחת בשדה התעופה בבסיס עובדה שבדרום, וההערכה הרווחת היתה כי מדובר במבצע הזדהות עם הפלסטינים.

 
בשעה זו מורדים בקצב איטי כמה נוסעי המטוס.

החוטף ניהל משא ומתן ישיר ברוסית עם צוות מיוחד שהוקם לשם כך, שבראשו עמד הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז. במשא ומתן השתתפו גם נציגי שגרירות רוסיה בישראל.

במטוס היו 50 נוסעים, שניים מהם ילדים, וכן שמונה אנשי צוות. בניגוד להערכות המוקדמות, לפיהן במטוס בין שניים לארבעה חוטפים התברר כי באירוע היה מעורב חוטף אחד בלבד.

המטוס עשה את דרכו משמי ביירות, דרך המרחב האווירי של ישראל מעל הים התיכון, ומשם לכיוון הדרום. בקול ישראל דווח כי מטוס קרב של חיל האוויר ליווה את המטוס עד לנחיתתו בעובדה. עוד דווח כי החוטפים מבקשים לערוך מסיבת עיתונאים בישראל.


 

ברק יגיע לוושינגטון

בראיון לקול ישראל אמר הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז כי החוטף הוא "איש מוזר", בעודו מבהיר כי הוא אומר את זה בזהירות. הרמטכ"ל גילה כי החוטף דיבר שהחטיפה נועדה להזהיר מפני השתלטות הגזע הצהוב על הלבן.

ראש הממשלה אהוד ברק מיהר היום לבטל את פגישתו המתוכננת עם נשיא ארצות הברית ביל קלינטון בוושינגטון, ולחזור ארצה. עם סיום הפרשה מתכוון ברק להגיע לוושינגטון לטובת קיום הפגישה המתוכננת עם קלינטון. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by