בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תדמור שוקל להכריז על בזק כמונופול באינטרנט מהיר 

תדמור שוקל להכריז על בזק כמונופול באינטרנט מהיר

 
 
חדשות ביזנס פורטל

הממונה על ההגבלים העסקיים עשוי לכפות הורדת מחירים. המחיר שגובה בזק על השירות: 149 שקל לחודש. עם זאת, בתוספת התשלום לספק האינטרנט - המחיר הממוצע שישלם המנוי לשירותי ADSL יסתכם בכ-400 שקל בחודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממונה על ההגבלים העסקיים, דוד תדמור, שוקל להכריז על חברת בזק כמונופול בתחום התשתיות לאספקת שירותי אינטרנט מהיר. כך עולה ממכתב ששלח תדמור להנהלת בזק.

המכתב נשלח, לאחר שבשבוע שעבר העניק שר התקשורת לבזק אישור להפעלת שירותי אינטרנט מהיר. על פי הסדר זה, אספקת שירותי האינטרנט תהיה פתוחה לתחרות לכל ספקי השירותים בתחום זה, אבל בזק היא החברה היחידה בעלת הרישיון לאספקת התשתית לכך.

חברת בזק תשתמש בציוד ADSL להעברת נתונים בקצב מהיר. את הציוד תחכיר החברה לספקי השירות.

מחיר המקסימום לחיבור המנוי לתשתית, עומד על פי אותו הסכם בין משרד התקשורת לבזק - על 149 שקל. זהו המחיר שאכן מתכוונת בזק לגבות. סכום נוסף של 40-70 דולר יהיה על המנוי לשלם לספקיות האינטרנט. בסיכומו של חשבון, המחיר הממוצע שישלם המנוי לשירותי ADSL יסתכם בכ-400 שקל בחודש.

מכיון שבזק היא הספקית היחידה של שירותי התשתית, עלתה יוזמת הממונה על ההגבלים העסקיים, דוד תדמור, להכריז על שירות זה כמונופול. זאת, בנוסף למונופול שמחזיקה בזק בשירותי התקשורת הפנים-ארציים.

בזק אמורה להגיב למכתבו של תדמור עד סוף החודש, ולאחר מכן יחליט הממונה אם להכריז על החברה כמונופול בתחום זה. מחברת בזק נמסר, כי הם לומדים את פניית הממונה, וכי ההנהלה תעביר לידיו את עמדת החברה עד למועד שנקבע בהודעתו, בסוף החודש הנוכחי.

למונופול אסור לקבוע רמת מחיר לשירות, שיכולה לפגוע בציבור ולהיחשב כניצול לרעה של המצב בשוק. לכן יש אפשרות סבירה שהממונה יחליט, במסגרת הכרזת בזק כמונופולין בתחום תשתית האינטרנט רחבת הפס - על הורדת המחיר אותו רשאית בזק לדרוש עבור שירותיה בתחום, מתחת למחיר המקסימום שקבע משרד התקשורת.

חברות הכבלים אמרו היום בתגובה לידיעה, כי הדרך היחידה לירידת מחירים אמיתית בשוק היא בפתיחתו לתחרות. בהודעת חברות הכבלים נאמר כי "במקום שמחירי האינטרנט המהיר ייקבעו בתנאי תחרות חופשית, המחירים יוכתבו פעם נוספת על פי התעריפים החד צדדיים
של מונופול בזק".

בתוך כך, בשבוע שעבר הודיעה חברת האינטרנט המהיר מקבוצת מת``ב, נונסטופ, כי יש לה תשתיות המאפשרות לה לספק שירותי אינטרנט מהיר גם ב-.ADSL נונסטופ פועלת בתחום האינטרנט המהיר כשנה, שבמהלכה חתמה על שיתופי פעולה רבים בתחום התוכן, המופקים ומותאמים במיוחד לתשתית הפס הרחב. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by