בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רק כאלף איש יורשו להשתתף בהלווייתה של לאה רבין 

רק כאלף איש יורשו להשתתף בהלווייתה של לאה רבין

 
 
חדשות  נענע

אישים רבים מן העולם יגיעו להלווייה. ארונה של רבין יוצב בכיכר רבין ביום רביעי, ומשם ייצא מסע ההלווייה להר הרצל בי-ם שם תיקבר לצד בעלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאה רבין תובא למנוחות ביום רביעי. בין השעות 10:00 ל-13:00 הקהל יוכל לעבור על פני ארונה שיוצב בכיכר רבין בתל-אביב. הארון יוצב סמוך לאנדרטה לזכר בעלה, ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין. אחרי טקס משפחתי קצר בכיכר רבין ייצא מסע הלוויה להר הרצל בירושלים, שם היא תיקבר לצד בעלה.
 
 
ועדת השרים לסמלים וטקסים התכנסה היום (שני) ודנה בהכנות להלווייתה של רבין. הועדה קבעה כי להר הרצל יורשו להכנס רק כאלף בעלי הזמנות. יספדו לה נשיא המדינה, ראש הממשלה ונציג המשפחה.

הילארי קלינטון, רעייתו של נשיא ארה"ב, תשתתף בהלווייה. קלינטון עצמו שוחח אמש עם בתשה של לאה, דליה רבין פילוסוף. קלינטון הביע את צערו על כך שלא יוכל להשתתף בהלווייה.

ובתוך כך אמר השר בנימין בן אליעזר כי ישראל לא תתנגד להשתתפותו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת בהלוויה. ערפאת טרם הודיע אם בכוונתו להשתתף בהלווייה.

מתווך השלום האמריקני, דניס רוס, ישתתף אף הוא בהלוייה וכך גם שר החוץ הרוסי, איגור איבנוב.

מאות אנשים פקדו אתמול את האנדרטה לזכרו של יצחק רבין, במקום בו נרצח לפני חמש שנים.
 
מאות מנחמים וטלפונים רבים מרחבי הארץ והעולם זורמים החל מאתמול (ראשון) בשעות הצהרים לבית משפחת רבין בעקבות ההודעה על פטירתה של לאה רבין. אלמנתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, נפטרה אתמול בשעה 13:55 במרכז הרפואי על שם רבין בפתח תקווה בשל מחלת הסרטן.
 
 

סרטן הריאות מנע מרבין להשתתף באירועי יום הזיכרון לרצח בעלה

 
הגברת רבין חלתה במחלת סרטן הריאות ובתקופה האחרונה אושפזה בבית החולים מספר פעמים. היא אושפזה לאחרונה לפני עשרה ימים. בשעות הצהרים איבדה רבין את הכרתה, הרופאים נאבקו על חייה אך בשעה 13:55 נקבע מותה. בני משפחתה שהו לצידה ברגעיה האחרונים.

בשל מחלתה לא יכלה רבין להשתתף בשבוע שעבר באירועי הזיכרון לציון יום השנה החמישי להירצחו של יצחק רבין.
 

בת 72 היתה במותה

לאה שלוסברג, לימים רבין, נולדה ב-1928 בקניגסברג שבפרוסיה המזרחית. בהיותה בת חמש, יום אחרי עליית היטלר לשלטון ב-1933, עלתה משפחתה לארץ ישראל. היא גדלה בת"א וכשהייתה בת 15 הכירה את יצחק רבין. בהפוגה במלחמת העצמאות נישאו השניים.

ב-1977 התגלה חשבון דולרים שהחזיקה בבנק בוושינגטון, בעקבות זאת התפטר בעלה מראשות הממשלה. לאה הועמדה לדין והוטל עליה קנס כספי.

לאחר הרצחו של יצחק רבין ב-1995 הקדישה לאה את זמנה להנצחת זכרו.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by